TV Barrandov spustí dva nové kanály: Kino Barrandov a Barrandov Plus

Televize Barrandov spustí od dubna 2015 dva nové televizní kanály: filmový  kanál Kino Barrandov a kombinovaný dětský a dokumentární kanál Barrandov Plus. Výhradním dodavatelem obsahu těchto dvou nových kanálů bude společnost SPI International. Nové televizní kanály bude provozovat společnost Barrandov Televizní Studio a.s., stejně jako hlavní kanál TV Barrandov. Ke změně v akcionářské struktuře společnosti Barrandov Televizní Studio ani v mateřské společnosti Empresa Media nedochází. Šíření TV signálu dvou nových kanálů bude zajištěno prostřednictvím terestriální sítě Českých Radiokomunikací v multiplexu 3.


„V průběhu roku 2014 jsme se cíleně zaměřili na zprovoznění těchto dvou kanálů a jsem velmi rád, že můžeme tuto novinku v závěru roku oznámit. Diváky jistě potěší informace, že výhradním dodavatelem obsahu nových kanálů  bude společnost SPI International, která je mezinárodně známá svojí bohatou a kvalitní filmotékou,“ řekl Jaromír Soukup, majitel a předseda představenstva společností Empresa Media a Barrandov Televizní Studio.
„Z pohledu strategického rozvoje Televize Barrandov považuji otevření nových kanálů za důležitý krok a zároveň vnímám vysokou kvalitu poskytovaného obsahu, jež nám dohoda s SPI International umožňuje využívat. Věřím, že naši diváci ocení nejen rozšířenou programovou nabídku, ale zejména i zmiňovanou kvalitu obsahu těchto nových kanálů,“ doplnila generální ředitelka TV Barrandov Marcela Hrdá.
Televize Barrandov je součástí vydavatelství Empresa Media, do jehož portfolia patří také produkční společnost Real TV. Empresa Media vydává časopis Týden, publicistický Instinkt, společenské magazíny Sedmička a Exkluziv, marketingový titul MarketingSalesMedia a také časopisy pro dospívající a děti Top dívky, Popcorn nebo Animáček.
SPI International je mezinárodní společnost, která poskytuje filmový a televizní obsah. Provozuje 34 televizních programů ve více než 40 zemích světa, její placená videotéka registruje 25 milionů předplatitelů měsíčně. V ČR a SR provozuje placené kanály Filmbox Plus, Filmbox Premium, Filmbox HD a Filmbox Family.

Foto: TV Barrandov