Top Dog: Souboj pudlů aneb To jste ještě neviděli

Pes jako tygr, mimozemšťan, klaun, slon či jiná bizarní postavička. Žasněte, co jsou jejich páníčci z nich schopni vytvořit. Zaručujeme vám neuvěřitelnou podívanou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Představíme vám ty nejbizarnější pejsky:
23. 2. 23.10 – Top Dog: Souboj pudlů

Top Dog: Souboj pudlů (opakování 26. 2. v 14.50)

Tak to jste nečekali! Pudlové jsou nakadeření, vycepovaní, a dokonce nabarvení, aby se mohli zúčastnit mnohamilionové soutěže o nejlepšího z nich. Na typicky velkolepé a sebevědomé americké scéně se ovšem vůbec poprvé objevují britští soutěžící. Mazlíci Su a Dobby dorazili do Pensylvánie s vyhlídkou na vítěznou trofej. Takové odhodlání jste ještě nikde jinde neviděli, natož tak vyparáděné chlupaté koule, které se procházejí kolem – přestrojené za cokoliv, jako jsou např. Neuvěřitelný Hulk, Úžasňákovi nebo zástupce exotické fauny a flóry. Vychutnejte si neuvěřitelné komické scény v příběhu plném triumfálních momentů a většího množství psů než v nejoblíbenějším městském parku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Pudl je druhé nejoblíbenější psí plemeno, a přesto se tito psi ocitli v centru multimilionového průmyslu, spojeného s extrémními úpravami jejich vzhledu. Napříč Amerikou jsou stříháni, česáni a barveni. Psí kadeřníci se každoročně scházejí v Hershey, v Pensylvánii, v největší soutěži na světě. Vítězství v Hershey znamená fotografii na obálku prestižního magazínu psích kadeřníků. Takové zviditelnění má zásadní vliv na úspěšnost dalšího podnikání. Jde o nelítostné konkurenční prostředí, jemuž až dodnes vládli Američané. Letos o první místo usiluje i Britka. Ale může se britská fenka Dobby stát hvězdou? Její majitelka Su-Eld Weaverová žije v poklidném britském městečku a sní o životě v Americe. Žije s manželem a čtyřmi syny, 14 pudly, 4 hady a 3 pavouky. Provozuje malý psí salón vedle svého domu. Su a Dobby bez větší námahy vládnou britské scéně, ale koná se tu jen jedna soutěž ročně a celé odvětví je zatím v plenkách. Su se chce dostat do nejvyšší ligy v Americe a jedinou cestou, jak toho dosáhnout, je vítězství v Hershey. Ráda by i s rodinou začala nový život v Americe. Její manžel není ze psů zrovna nadšený, ale námitky rodiny jsou jen první z řady překážek. Konkurence je veliká a kupříkladu Adriene Popeová z Ameriky ztělesňuje sebevědomí nejlepších psích kadeřníků. Soutěžící jako ona jsou majiteli výnosných psích salónů. Pro své psy má celý dům s pokoji za 50 dolarů na noc. Mají tam úplně všechno, včetně televize. Majitelé psů si mohou být jisti, že jejich mazlíčci dostanou, na cokoliv si vzpomenou. Vítězstvím v soutěži stoupnou příjmy až o padesát procent. Extrémní úpravy psů se ze zábavy změnily na vysoce komerční podnik a soutěž v Hershey se stala tou největší na světě. Su bude mít hodně těžkou pozici. Porotci chtějí vidět dramatickou přeměnu psa přímo v průběhu soutěže a sebemenší chyba znamená konec v soutěži. Su není jediná, kdo má velké ambice. Loňská vítězka by ráda navázala na svůj úspěch a i vítězky předchozích kol hodlají bojovat. Spojily své síly a dohromady mají celkem 19 cen. Rády by přidaly dvacátou společnou. V soutěži je i jediný muž, Kevin Knippenberg, jehož ambicí ale není komerční úspěch. Chce využít soutěže pro osvětu proti týrání zvířat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
V Hershey jsou ve hře dva typy výher. Cena diváků je určena silou potlesku diváků, ale všichni chtějí hlavně Cenu poroty. A porotkyně jsou hodně tvrdé, hledají jen to nejhorší. Jejich hodnocení může soutěžícímu vybudovat nebo naopak zničit kariéru. Soutěž trvá dvě hodiny a ani o minutu déle. Stres působí na všechny zúčastněné. Soutěžící mohou získat pár bodů navíc ještě závěrečným představením. Američané si vybrali populární témata, ale Su si vybrala nápad založený na literárním díle, a proto učinila riskantní rozhodnutí nepředstavit doplňující vystoupení. Vsadila vše jen na své dílo. Jako první se vyhlašuje Cena diváků, kterou získává Adriene Popeová. A vítězkou letošní soutěže se podle poroty stává… Podaří se Su-Eld Weaverové s jejím dílem Paměti gejši zvítězit a naplnit tak sen o jejím životě v Americe?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

www.prima-zoom.cz – unikátní online magazín: základní info, program, aktuality, fotografie, zajímavé články a ještě něco navíc.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Foto: TV Prima

1920x1080px_osudy_hvezd