Tom Hodgkinson – Staré dobré časy

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Populárně naučná: Tom Hodgkinson – Staré dobré časy. Oprostěte se od chaosu, spěchu a konzumního života. Praktická příručka moderního hospodáře aneb Jak se o sebe postarat.


Ve Starých dobrých časech Hodgkinson přibližuje vlastní zkušenosti ze života na farmě v hrabství Devon, kde se snaží svým typicky »lenošivým« způsobem – v jeho podání jde o návrat k hlubokému, bezprostřednímu životnímu prožitku – začlenit do tradičního přírodního rytmu pravidelně se střídajících ročních období.
Ve dvanácti kapitolách věnovaných jednotlivým měsícům podrobně popisuje svůj život na venkově; především ale ukazuje, jak se z městského člověka zhýčkaného vymoženostmi současné civilizace snadno může stát samostatný a zodpovědný hospodář. Pomocí početných citací starověkých, středověkých i moderních myslitelů a také říkanek a průpovídek z dříve oblíbených kalendářů nabízí recept, jak se vymanit z nekonečného kolotoče konzumu.
Svým charakteristicky čtivým stylem čtenáře zasvěcuje do tajů zahradničení, chovu domácího zvířectva, včelaření či lovu; radí, jak si upéct vlastní chléb, jak správně pokosit louku, jak si uvařit pivo. Především ale nepřetržitě hledá svou vlastní cestu do »starých dobrých časů«, doby, kdy lidé žili v přímém sepětí s přírodou, uměli se veselit, smát se a užívat si drobných radostí.
Staré dobré časy jsou další prací české veřejnosti velmi dobře známého britského spisovatele Toma Hodgkinsona, jehož předchozí knihy Líný rodič, Jak být líný a Jak být volný (všechny vydalo nakladatelství Jota) sklidily mimořádný úspěch.

pevná vazba s přebalem / 258 stran / cena 248,- Kč

Foto: Nakladatelství Jota