Tohle je 24 finalistů pěvecké reality show Hlas ČeskoSlovenska!

Pěvecká reality show Hlas ČeskoSlovenska vstupuje do své třetí fáze – živých finálových přenosů! Poprvé budou o osudu 24 finalistů rozhodovat televizní diváci! Přinášíme Vám přehled soutěžících, kteří se budou od 8. dubna 2012 po dobu devíti týdnů objevovat ve finálových kolech a harmonogram finálových kol.

 

Harmonogram live přenosů
Celkem 24 zpěvaček a zpěváků se probojovalo do přímého přenosu. V živých kolech se do rozhodování poprvé zapojí i televizní diváci. Kromě soutěžících se v živém vysílání objeví také speciální hosté. Televizní diváci se dočkají i vystoupení všech čtyř koučů. Od 8. dubna 2012 bude celých devět týdnů trvat cesta Hlasu ČeskoSlovenska k vítězství, částce 100 000 eur a kontraktu se společností Universal.

8. dubna
1. finále – V přímém přenosu vystoupí dvě šestice soutěžících ze dvou týmů. Přes noc a den bude probíhat hlasování diváků pro jejich postup.

9.dubna
1. rozhodnutí – dva soutěžící z každého týmu s nejvyšším počtem hlasů postupují automaticky, další dva postupující si vybere kouč. Zbylí dva soutěžící z každého týmu znovu zazpívají, jednoho z nich poté kouč vyřadí.

15. dubna
2. finále – V přímém přenosu vystoupí dvě šestice soutěžících ze zbývajících dvou týmů. Poté přes noc a den budou hlasovat televizní diváci.

16.dubna
2. rozhodnutí – Dva zpěváci s nejvyšším počtem hlasů postupují, další dva postupující určí kouč. Zbylá dvojice z každého týmu znovu zazpívá a o vyřazení jednoho rozhodne kouč.

22. dubna
3. finále – V každém týmu je pět soutěžících. Zpěváci z prvních dvou týmů zazpívají, poté budou diváci přes noc a den hlasovat.

23. dubna
3. rozhodnutí – Dva soutěžící z každého týmu s nejvyšším počtem hlasů postupují automaticky, jednoho postupujícího určí kouč. Zbylí dva zpěváci zazpívají znovu a o tom, kdo postupuje, rozhodne kouč.

29. dubna
4. finále – Dvě pětice ze dvou zbývajících týmů vystoupí a diváci mohou přes den a noc hlasovat.

30. dubna
4. rozhodnutí – Dva soutěžící z každého týmu s nejvyšším počtem hlasů postupují automaticky, jednoho postupujícího určí kouč. Zbylí dva zpěváci zazpívají znovu a o tom, kdo postupuje, rozhodne kouč.

6. května
5. finále – V každém týmu jsou čtyři soutěžící. V 5. finále vystoupí soutěžící prvních dvou týmů, poté začne hlasování trvající noc a den.

7. května
5. rozhodnutí – Dva soutěžící z každého týmu s nejvyšším počtem hlasů automaticky postupují. Zbylé dva nechá kouč zazpívat a jednoho z nich poté vyřadí.

13. května
6. finále – Vystoupí dvě čtyřky soutěžících ze dvou zbylých týmů. Poté startuje hlasování trvající přes noc a den.

14. května
6. rozhodnutí – Dva soutěžící z každého týmu s nejvyšším počtem hlasů automaticky postupují. Zbylé dva nechá kouč zazpívat a jednoho z nich poté vyřadí.

20. května
7. finále – V každém týmu jsou tři soutěžící. Vystoupí zpěváci ze všech čtyř týmů. Poté startuje hlasování, které potrvá noc a den.

21. května
7. rozhodnutí – Moderátor vyhlásí soutěžícího z každého týmu, který v rámci své skupiny získal největší počet hlasů a postupuje do dalšího kola. Zbylí dva soutěžící od každého kouče zazpívají a kouči vyřadí jednoho zpěváka ze svého týmu.
V každém týmu tak zůstanou dva soutěžící.

27. května
8. finále – V každém týmu jsou dva soutěžící a všichni vystoupí. Poté startuje hlasování.

28. května
8. rozhodnutí – V tomto kole se sčítají hlasy od diváků a rozhodnutí porotce. Diváci a kouč mají dohromady 200% hlasů. Na konci tohoto kola musí kouč rozdělit svých 100% mezi dva soutěžící (například 40 ku 60). Moderátor vyhlásí, kolik který soutěžící z dvojice dostal procent hlasů od diváků. Poté otevře obálku s rozhodnutím kouče a procenta sečte. Vítězové jednotlivých týmů postupují do Grandfinále.

3. června – Grandfinále
V Grandfinále je z každého týmu jeden soutěžící, celkem čtyři finalisté. Každý z nich zazpívá dvě písně. Poté bude poprvé zastaveno hlasování a vypadává soutěžící s nejmenším počtem hlasů. Hlasování se znovu rozbíhá (od posledního součtu hlasů) a zbylí soutěžící opět zpívají. Poté se hlasování znovu zastavuje a vyřadí se soutěžící s nejmenším počtem hlasů. Znovu se hlasuje a zbylí dva finalisté naposledy zazpívají. Poté se definitivně zastaví hlasování a diváci se dozví, kdo je Hlas ČeskoSlovenska!

Foto: TV Nova