Těžká dřina III: 7. díl – Dopravní značení

Tento díl dokumentární show je věnován tematice, o kterou si diváci Těžké dřiny často psali. Všichni je vídáme na silnicích v oranžových vestách, v blikajících autech a shazující z korby těžké podstavce a značky. Ano, Romča si půjde zadřít k dopravnímu značení. Světe, div se, dokonce ho nic nepřejede.


Šichta začne v šest ráno, kdy s kolegy nafasuje materiál, dopravní mapu a pokyny k osazení ulic dočasným značením. Na korbu nahází desítky třicetikilových gum a značek a vyrazí směr pražská čtvrť Prosek. Tam musí podle plánku značkami osadit blok, ve kterém probvěhne čištění. A to by ani nebyl náš šikovný moderátor, kdyby mu něco nespadlo!


Po příjezdu vymění vestu, auto a posádku. Čeká ho totiž stavba trvalých značek v rezidenční části města. Klukům trvá jedna značka okolo hodinky. Romčovi hodinek pár a o »zvláštní« chvíle nebude nouze. Podaří se mu vykopat díru na patku značky a vyvrtat díru do betonu, kam zasadí zákaz zastavení? Jak si poradí s rozbruskou? Co se může na stavbě značky pokazit, pokazí se.


Nakonec se moderátor vydá k týmu »stříkačů a stěrkařů«. Na novou výpadovku vyjedou malovat »adidasy«! Co to je natírat »adidasy« a jak se Romčovi nedařilo »značkování«, zjistíte tento čtvrtek ve 20.15 hodin na Prima Cool.

Foto: TV Prima