Těžká dřina III: 10. díl – Útulek

Je vyhlášený po celé Vysočině. Jsou lidé, kteří ho obdivují, jiní mu nemůžou přijít na jméno. Nebýt jeho, dva tisíce zvířat, o které pečuje, by skončily na ulici, v masokombinátu nebo pod zemí. Ladislav Váňa je známý nejenom díky svému koutku pro opuštěná zvířata, zasloužila se o to také jeho temperamentní a přímočará povaha. Benefiční díl Těžké dřiny ve prospěch útulku v Kletečné u Humpolce ukáže dřinu, špínu i momenty svobody.


Romča si tentokrát na práci v útulku přizval posilu. Jeden z diváků, kteří se zaregistrovali na internetových stránkách pořadu, okusí, co je těžká dřina, na vlastní kůži. Po příjezdu vynosí s moderátorem dary od pracovníků FTV Prima a štábu Těžké dřiny. Poté se pustí do čištění pítek ptactva, kterých je v útulku nespočet.


Práce u koní – čištění stáje, hřebelcování nebo zapřažení za povoz – vykolejí oba aktéry. Nebude chybět ani krmení psů, které si vyzkouší divák Honza Koval sám. Romča ho bude pěkně pérovat. Nakonec vypustíme do přírody káně, které v útulku v Kletečné dospívalo, a slzy na krajíčku nebude mít jenom pan Váňa. Díl plný zvířat, těžké dřiny a zajímavých chvil už tento čtvrtek 25. října ve 20.15 hodin na Prima Cool.

Foto: TV Prima