Těhotenství a ztrapnění – Sběratelé pokračují nečekaně dobře

Sběratelé kostí jsou už léta jedním z celosvětově nejoblíbenějších detektivních procedurálních seriálů a ani v premiérové sedmé řadě jim nedochází dech. Diváci Prima family budou moci od 9. října sledovat každé úterý od 22.55 hodin nové spletité kriminální příběhy, v nichž se už tradičně morbidní zločiny mísí s převratnými vědeckými postupy, černým humorem a komplikovanými mezilidskými vztahy.


Na konci šesté řady šokovala doktorka Brennanová Bootha prohlášením, že s ním čeká dítě. Děj nové série začíná o pár měsíců později, kdy už je Kůstka v pokročilém stupni těhotenství. Protagonisté proto prvních šest epizod řeší, jak se připravit na narození a výchovu potomka. Pořád totiž vnímají svět úplně jinýma očima a teď musejí hledat kompromisy. I pouhá otázka bydlení je nad očekávání výbušná.


Naučit se žít společně bude komplikovanější, než čekali. Navíc pořád vyšetřují nechutné zločiny a těhotenské hormony hodně zamávají racionálním přístupem, který Kůstka obvykle k místům činu a důkazům mívá. Nová řada nepřinese jen narození dítěte. Hrdinové se budou vyrovnávat se zbrusu novým záporákem, který je podle producenta Stephena Nathana úplně odlišný od předchozích. Vyzná se v používání moderních technologií a plně využívá možností 21. století. Spáchá řadu vražd, které mají za cíl potupit a ztrapnit Bootha, Brennanovou i celý tým Jeffersonova ústavu.


Seriál Sběratelé kostí od producentů Harta Hansona, Barry Josephsona a Stephena Nathana je inspirován životem a knihami skutečné forenzní antropoložky Kathy Riechsové. Sedmá série má netypický počet epizod – pouhých 13. Byla zkrácená kvůli těhotenství a následné krátké mateřské dovolené hlavní představitelky Emily Deschanelové. I David Boreanaz se činil, ovšem pracovně. Režíroval sice už několik dílů v předchozích sériích, v sedmé sérii si ale troufl usednout do režisérského křesla i v dramatickém finále.

Foto: TV Prima