Svatby v Benátkách už se těší na diváky

Posezení s přáteli, grilování, sklenka dobrého vína, to všechno patří k létu a začínajícím prázdninám. Herci a tvůrci primáckého seriálu Svatby v Benátkách se na letní party přesně v tomto duchu sešli těsně před zahájením vysílání seriálu.


Na šťastné vykročení vstříc divákům připila seriálu zhruba dvacítka herců, z nichž někteří vítali zároveň i zahájení divadelních prázdnin. Večírku využili k tomu, aby se potkali se svými kolegy, s novináři a tvůrci si popovídali o svých seriálových postavách.


„Svatbám v Benátkách bych popřála, aby byl divácky mega úspěšný a své postavě, aby ji scenáristé pořád psali,“ smála se Hana Gregorová, která hraje v seriálu manželku sedláka Libuši Drozdovou, milovnici divadla. „Libuši bych také přála, aby jí co nejdéle a dobře fungovalo manželství a aby se tolik netrápila kvůli svým dětem,“ dodala. Jedno z těchto zmiňovaných »dětí« – dceru Olgu, spolumajitelku svatebního salonu, hraje Petra Hřebíčková. Ta byla celý večer v obležení dvou malých herců, kteří ztvárňují její děti Emu a Dana. „Seriálu bych přála, aby přinášel divákům zábavu a potěšení, ať si u něj klidně i popláčou. Olze bych přála, aby konečně našla tu pravou lásku,“ řekla Petra.


Na večírek přišla i modelka Andrea Verešová, která má ve Svatbách v Benátkách roli jedné z nevěst. „Doufám, že seriál vnese divákům radost do života, protože život by měl být i o tom uvolnit se a pobavit, což Svatby v Benátkách přesně přináší. Mé postavě Mirce Opičkové přeju, aby se z ní stala trochu diplomatičtější dáma, protože tím, že zatím není moc taktní, je občas dost komická,“ vysvětlila Andrea.


Někteří z herců přijeli na večírek až po představení v divadle, jiní, jako například Petr Kostka, Lenka Zahradnická nebo Alena Vránová, dorazili přímo z ateliéru, až když skončilo natáčení. Paní Vránová hraje Evu Krejzovou, všetečnou, ale přitom noblesní majitelku domu. „Své seriálové postavě přeju, aby se pořád tak různě a zajímavě vybarvovala a nebyla jednostrunná, což tedy rozhodně není. A Svatbám v Benátkách přeju samozřejmě sledovanost a úspěch,“ řekla herečka.


Totéž vyslovil i Martin Kraus, který má úlohu poněkud nepraktického zubaře Davida. „Davidovi přeju úspěch v jeho práci a třeba nějakou tu svatbu, po níž jeho seriálová přítelkyně, kterou hraje Lenka Zahradnická, tak moc touží.“


Na večírek přišli také Jitka Smutná, Zdeněk Podhůrský, Pavel Řezníček, Daniela Verzichová, Zdeněk Mahdal, Vladislav Beneš, Stanislava Jachnická a další herci, které v novém seriálu uvidíte. Večírek moderovala nová moderátorská dvojice hlavních zpráv desetibojař Roman Šebrle a Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová, které přišli podpořit jejich moderátorští kolegové z Primy. První díl seriálu Svatby v Benátkách můžete vidět už tuto neděli 29. června ve 20.05 hodin na Primě.

Foto: TV Prima