Startuje sociální reality show Moje místo!

S novým typem pořadu, takzvanou sociální reality show, startuje televize Prima v sobotu 1. října v 16.50 hodin pod názvem Moje místo! aneb Uchopit svůj život za správný konec. Tentokrát bude štáb radit a sledovat vybrané účastníky, kteří nemohou najít zaměstnání. Nepůjde pouze o dlouhodobě nezaměstnané, ale i o mladé lidi, kteří si potřebují ujasnit, co vlastně chtějí dělat. Cílem pořadu je najít pro účastníky ideální práci, ale mnohem důležitější je poznat jejich předpoklady, limity a možnosti. Zjistit, na čem je nutné pracovat a jakým směrem se ubírat, aby se přiblížili k cíli. V průběhu deseti dílů budou adepti procházet podrobnou analýzou, zda jsou jejich sny a ambice reálné, či nikoli. Mnozí z nich absolvují také terapii s psychologem či koučem, aby si dokázali ujasnit své osobní priority a nasměrovali své snažení k reálnému cíli. Pestré sociální i věkové složení skupiny adeptů dává divákům možnost uvědomit si, kde sami dělají chyby, poučit se a získat cenné informace.


Kromě terapií projdou uchazeči i dalšími zkouškami, které by jim měly pomoci ujasnit si vlastní možnosti. Vedle toho, že jim štáb umožní vyzkoušet si práci snů nezávisle na jejich vzdělání a schopnostech (například zpěvačka, herečka, muzikant, módní návrhářka apod.), budou si muset vyzkoušet i zaměstnání, které by pro ně bylo zlým snem a které by je mělo varovat a zároveň motivovat ke snaze pracovat na sobě a najít pro sebe to pravé »místo v životě«


„Od prvních dílů pořadu se z účastníků snažíme udělat co nejpřitažlivější kandidáty o práci. Zkoumáme jejich motivační i kompetenční stránky a učíme je efektivně využívat moderní nástroje pro hledání zaměstnání prostřednictvím pracovních portálů, přitom však neopomíjíme ani alternativní formy uplatnění, například dobrovolnictví,“ uvedl Milan Jasný, obchodní ředitel LMC, provozovatele portálu Prace.cz.


V prvních dílech budou diváci sledovat výběr finální šestice z několika desítek účastníků castingu. Najdeme mezi nimi nejrůznější osobnosti – mladou ženu, která prošla drogovou závislostí, zkrachovalého podnikatele, mladého muže, který tak trochu neví, co chce, ženu po rodičovské dovolené, muže na vozíku… Spektrum osudů je opravdu pestré, stejně jako motivace jejich nositelů přihlásit se do pořadu. Odborníci vysvětlí, proč umožní právě této úzké skupince projít celým natáčením a získat nový pohled na sebe, vlastní život a možnosti.


V pořadu se diváci potkají s řadou odborníků a několika celebritami, kteří zhodnotí výkony a ambice adeptů v rámci jejich profesních zkoušek. Jedná se například o Lucii Bílou, Ondřeje Soukupa, Otu Balage či Jiřího Adamce. V úvodním divadelním teambuildingu navíc prověří všechny účastníky herečka Eva Holubová a celým pořadem bude diváky provázet hlas Pavla Kříže.


Partnerem pořadu je Evropský sociální fond a odborným partnerem je Prace.cz, portál s nejširší nabídkou pracovních míst na českém internetu. Zástupci Prace.cz v průběhu natáčení aktérům pomáhali zvládnout klíčové situace při hledání zaměstnání a poskytovali jim užitečné rady pro zvýšení jejich atraktivity v očích zaměstnavatelů. Sledujte primu v sobotu 1. října od 16.50 hodin.

Foto: TV Prima