Souboj seriálů: Vyberte si crazy seriál!

Nenechte si ujít druhý semifinálový duel Souboje seriálů. Proběhne již zítra, v sobotu 19. listopadu na ČT1 ve 20 hodin. V žánru komediální seriál se o přízeň diváků utkají Ambasáda a Úřad. Crazy seriál, který u televizního publika uspěl a postupuje do Velkého finále, prozradí Tereza Kostková v přímém přenosu Souboje seriálů… rozhodnutí ve 21.25 hodin. Který ze seriálů uvidíte v České televizi? Vy rozhodnete!


Česká televize se rozhodla přepsat dějiny a poprvé vkládá výběr nového seriálu do rukou televizních diváků. Máte raději rodinnou podívanou, sitcom nebo je vám bližší detektivka? Vybírat budete vy, diváci. Po duelu rodinných seriálů se ve druhém semifinálovém galavečeru v sobotu 19. listopadu na ČT1 a ČT HD od 20 hodin utkají pilotní díly komediálních seriálů Ambasáda s Jiřím Lábusem a Oldřichem Kaiserem a Úřad s Jiřím Schmitzerem a Davidem Matáskem v hlavních rolích. Za svůj seriál budou bojovat režiséři, herci, producenti… a to pod dohledem odborně zábavné poroty – Haliny Pawlowské, Františka Ringo Čecha a Ivo Šmoldase. Který sitcom vybrali diváci do Velkého finále, odtajní moderátorka Tereza Kostková v přímém přenosu Souboje seriálů… rozhodnutí na Jedničce a ČT HD ve 21.25 hodin.

Ambasáda
Ze sitcomu plného exotiky vás bude lehce mrazit. Režie: David Sís. Scénář: Petr Hudský. Hrají: Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Vojta Kotek, Petr Čtvrtníček, Táňa Vilhelmová a další.
Na ostrově Lopuco kdesi v Atlantickém oceánu leží dva znepřátelené státečky. V jednom vládne tvrdou rukou Prezident Gustavo Cesarea Brutada a v druhém rukou ještě tvrdší Diktátor Adolfo Vycastro Brutada, jinak Prezidentovo dvojče. Vztahy jsou napjaté. Seriál se odehrává na lopucké ambasádě v Praze, která je sídlem jak Diktátorova, tak (přes chodbu) Prezidentova Lopuca. Diplomaté zajišťují každodenní chod svých ambasád a řeší vzniklé problémy. To v českém prostředí občas není jednoduché, protože účinné metody z domova, kde je dovoleno téměř vše, narážejí na českou legislativu. Neznamená to však, že v Česku nelze svých záměrů dosáhnout, naopak. Jenom je potřeba vědět, jak na to.

Úřad
Na úředního šimla v Brně si v satirickém sitcomu nepřijde ani dravé mládí. Režie: Tomáš Svoboda. Scénář: Petra Kovářová, Tomáš Svoboda a Petr Kolečko. Hrají: Jiří Schmitzer, David Matásek, Václav Neužil, Pavla Tomicová, Eva Leinweberová a další.
V Brně zůstal z dob socialismu jistý blíže nespecifikovaný úřad – Úřad pro zřízení brněnského metra. Může dál přežít, jedině když nebude vykazovat žádné hmatatelné výsledky, jen spousty papírů a formulářů s odůvodněním, proč nic nelze. A kupodivu i to stojí všechny úředníky opravdu velké úsilí! Sám šéf úřadu říká: „Vždyť metro v Brně je přece strašná blbost!“ Zaměstnanci ve svých kancelářích řeší horoskopy, suší houby, mezi šanony chovají králíky a nejmladší z úřednic prostě jen »zdobí« kancelář sama sebou. Do této atmosféry přichází nový mladý úředník, který je »opravdu z Prahy«. A jako jediný má odbornou kvalifikaci – vždyť on opravdu viděl metro. Jak tohle skončí?

Souboj seriálů
Výjimečný a původní projekt České televize Souboj seriálů probíhá od 5. listopadu každou sobotu a vyvrcholí Velkým finále 3. prosince 2011. Tereza Kostková provádí diváky Jedničky zábavnými i napínavými galavečery (Souboj seriálů… vy rozhodnete! od 20 hodin) a přímými přenosy z vyhlášení postupujících do Velkého finále (Souboj seriálů… rozhodnutí od 12. 11. ve 21.25 hodin). Členy odborně zábavné poroty jsou Halina Pawlowská, František Ringo Čech a Ivo Šmoldas. Autorem námětu je Jan Potměšil, režisérem večerů Michael Čech.
Repríza jednotlivých dílů Souboje seriálů… vy rozhodnete! a Souboje seriálů… rozhodnutí na ČT1 vždy v pondělí dopoledne. Na internetových stránkách Souboje seriálů www.vyrozhodnete.cz najdou diváci kromě informací týkajících se pořadu a soutěžních seriálů také rozhovory s osobnostmi, fotogalerii z natáčení, bonusová videa nebo zábavnou hru Poznej znělku! Od zahájení Souboje seriálů bude spuštěna soutěž o vstupy na Velké finále, které odvysílá v přímém přenosu Jednička 3. prosince 2011. Kromě toho mohou soutěžící vyhrát i tričko s logem pořadu. Na facebookové stránce pořadu www.facebook.com/vyrozhodnete je připravena soutěž o účinkování ve vítězném seriálu a o účast na jeho natáčení.

Foto: Česká televize