Slunečno, místy vraždy III

Detektiv Jim Longworth doufal, že bude mít v ospalém městečku na Floridě poklidný život. Zločinci se ale do místních mokřadů snad přímo stahují…


Pohledný a velice schopný detektiv Jim Longworth dříve pracoval v chicagském oddělení vražd a kvůli jeho aroganci a neúctě k autoritám se s ním dá jen velice těžko vycházet. Bývalý kapitán ho obvinil, že spal s jeho manželkou, a postřelil ho, takže musel Longsworth odejít do exilu. Přestěhoval se do ospalého městečka Palm Glade na Floridě poblíž národního parku Everglades. Myslel, že si bude užívat golfu a sluníčka a zločiny ho nebudou trápit. Jenže brzy zjistil, že městečko není tak idylické, jak si představoval, a vraždí se tu ostošest. Každý případ Longwortha vyhání z golfového hřiště. Musí se vrátit do svého živlu a opět všem dokazovat, že je jeden z nejbystřejších detektivů, kteří kdy nosili odznak.


Třetí série začíná v momentě, kdy se Callie rozhodla zůstat v Palm Glade s Jimem a pokusit se o vztah. Hned na začátku projdou krizí, když se jí nedaří najít práci. Přes vzájemnou lásku a podporu je tíží velká rozhodnutí, musejí se naučit čelit životním výzvám bok po boku. Na policejním oddělení mezitím probíhá menší zemětřesení. Vedení sem poslalo krásnou Jennifer Starkeovou, aby zanalyzovala výsledky práce a snažila se návod na úspěch předat ostatním oddělením. Jenže po sérii pohovorů jí začne být jasné, že zvýšený počet zatčení je výsledkem Longworthova neortodoxního stylu vyšetřování. Aby dosáhla cíle, rozhodne se provádět hodnocení i v terénu, což vede k zajímavému napětí mezí ní a samotářským vlkem Longworthem. Tentokrát bude Jim vyšetřovat například smrt muže, u kterého svědci zahlédli UFO, mrtvolu ženy v kostýmu mořské panny, vraždu v nudistické kolonii, smrt supermodelky nebo zabití vítěze loterie, který zrovna získal 130 milionů dolarů.

Zajímavosti:
Seriál byl obnoven pro čtvrtou sérii.
Pilotní díl byl nejsledovanějším originálním programem v historii kabelové televize A&E, k obrazovkám přitáhl 4,2 milionu diváků.
Natáčí se v bývalém skladu koberců v Pembroke Parku ve Fort Laureldale na Floridě spolu se seriálem Status: Nežádoucí, Retired at 35 a wrestlingovými pořady.
Seriál se měl původně jmenovat Sugarloaf a odehrávat se v oblasti Tampa Bay na Floridě.
Hlavním tvůrcem je Clifton Campbell, který produkoval seriály Ve službách FBI, Profiler a 21 Jump Street.
Město Palm Glade je vymyšlené, žádné takové na Floridě neexistuje.

Postavy:
Detektiv Jim Longworth
Detektiv z oddělení vražd Jim Longworth opustil Chicago, když ho jeho bývalý kapitán střelil do zadku a obvinil, že spal s jeho manželkou. Dostal odškodné a přestěhoval se do Palm Glade na Floridě, kde hledá jednodušší život. Jeho domýšlivost, přílišná sebedůvěra a ironický humor vytáčejí kdekoho. Je ale velmi inteligentní, docela šarmantní a má extrémní talent pro řešení vražd. Jeho osobní život prošel krizí na počátku druhé série, kdy se vrátil z vězení Ray, manžel jeho partnerky Callie. Navíc za Jimem přijela bývalá přítelkyně a parťačka Samantha Harperová, která se snažila jejich vztah obnovit. Poté, co se Ray dostal do programu ochrany svědků a Sam se kvůli povýšení vrátila do Chicaga, může se zase pokusit o romanci s Callie.

Callie Cargillová
Krásná a pohotová zdravotní sestra, která při práci studuje lékařskou fakultu a je zcela oddaná synovi Jeffovi. Vychovávala ho sama, protože manžel Ray skončil ve vězení. Ve druhé sérii ho ale propustili, protože se stal informátorem, a nakonec se dostal do programu ochrany svědků. Callie ho odmítla následovat a zažádala o rozvod, aby mohla pokračovat ve svém životě a kariéře. Manus jí nabídl pozici forenzní sestry, kterou přijala, a tak s Jimem spolupracuje. Měla možnost přejít na lukrativnější místo v Atlantě, ale po náročné situaci s rukojmími v nemocnici se rozhodla zůstat s Jimem v Palm Glade a možná se s ním dát dohromady.

Carlos Sanchez
Longworthův kamarád a golfový parťák Carlos je forenzní patolog. Pracuje v policejní laboratoři, kde dohlíží na toxikologii a pitvy. Má náročnou manželku a děti a snaží se být co nejlepším otcem rodiny. Ne vždy ho Longworthovy vyšetřovací metody a tvrdohlavost baví, hlavně když ho dostane do kompromitujících situací, jen aby dokázal pravdivost některé ze svých teorií.

Colleen Manusová
Jako ředitelka pobočky floridské státní policie docela riskovala, když najala Jima Longwortha. Jenže nevyřešených zločinů bylo opravdu hodně a potřebovala novou krev. Podle toho, jakou má Longworth úspěšnost, mu dopřává volnost, ale v případě nutnosti ho dokáže zkrotit. Má ostrý jazyk a skvěle reaguje na Longworthův suchý humor.

Jeff Cargill
Čtrnáctiletý syn Callie, který touží, aby rodiče byli zase spolu. Ve druhé sérii trávil hodně času s otcem, kterého propustili z vězení, a těžko se vyrovnával s matčiným rozhodnutím dát se rozvést. Skamarádil se s Carlosovou dcerou.

Daniel Green
Postgraduální student z technické univerzity v Tampě, který získal stáž u Carlose a časem i trvalou pozici. Je expert na spoustu vědeckých záležitostí a často pomůže Longworthovi rozlousknout případy. Rád se účastní policejní práce.

Herci:
Matthew Passmore (Jim Longworth)
Charismatický Australan Matthew Passmore na začátku 90. let sloužil v armádě, pak vystřídal různá zaměstnání. V Sydney vystudoval stejnou hereckou školu jako třeba Cate Blanchettová nebo Mel Gibson. Začínal v divadle a pořadech pro děti. Proslavil se vedlejšími rolemi Grega a Marcuse Turnera v MacLeodových dcerách, kde poznal Rachael Carpaniovou. Byli spolu pět let. Objevil se i v seriálech Always Greener, Blue Heelers a Underbelly. Do Los Angeles přijel natočit pilot seriálu Masterwork, který se neujal. Všimla si ho ale televize A&E a vybrala ho pro roli Jima Longwortha. Díky ní si vydobyl slávu i v Americe.

Kiele Sanchezová (Callie Cargillová)
Americká herečka francouzského a portorikánského původu se narodila v Chicagu. Poprvé mediálně prorazila, když se stala se finalistkou soutěže MTV Wanna Be a VJ. Po boku Matta Damona si zahrála v komedii Bratři jak se patří, objevila se jako Nikky Fernandezová ve třetí sérii Ztracených nebo v seriálech Samantha Who? a Married to the Kellys. Byla vdaná za scenáristu a filmového režiséra Zacha Helma. V prosinci 2011 se zasnoubila s hercem Zachem Gilfordem ze seriálu Světla páteční noci, kterého si koncem roku 2012 vzala.

Carlos Gómez (dr. Carlos Sanchez)
Carlos Gómez se od konce 80. let objevuje v desítkách rolí na velkém i malém plátně. Zahrál si třeba ve filmech Desperado, Vyjednavač, Nepřítel státu nebo Traffic – nadvláda gangů. Ze seriálů jmenujme třeba Pohotovost, Čarodějky, 24 hodin, Žralok a Námořní vyšetřovací službu. Debut na Broadwayi si odbyl po boku Anthony Quinna ve slavném Řeku Zorbovi. V roce 2008 se na divadelní prkna vrátil v muzikálu In the Heights.

Slunečno, místy vraždy III
Originální název: The Glades
USA 2012, FOX
Žánr: krimi, drama
Premiéra
Série: 3.
Počet epizod: 10
Délka epizody: 45 minut
Tvůrci: Clifton Campbell
Hrají: Matt Passmore / Jim Longworth, Kiele Sanchezová / Callie Cargillová, Carlos Gómez / Carlos Sanchez, Jordan Wall / Daniel Green, Michelle Hurdová / Colleen Manusová, Uriah Shelton / Jeff Cargill , Taylor Coleová / Jennifer Starkeová

Foto: TV Prima