Show Jana Krause – Zdeněk Pohlreich, Lenka Vlasáková a Martin Šonka

Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, herečka Lenka Vlasáková a akrobatický pilot Martin Šonka se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 28. listopadu ve 21.35 hodin na Primě.

Show Jana Krause (6)

Zdeněk Pohlreich – jeden z nejznámějších českých šéfkuchařů, který se mimo jiné proslavil pořadem Ano, šéfe!, v němž se letos rozhodl skončit. Když se poprvé v programu Primy objevil v březnu roku 2009, málokdo tehdy očekával, že se stane fenoménem a jeho hlášky zlidoví. Zdeněk Pohlreich, který se nikdy nebál narovinu říkat své názory, natočil celkem šest řad pořadu Ano, šéfe!, rozloučil se s 95. epizodou. Kromě českých luhů a hájů se podíval i do Mnichova a Chicaga. Přiznává, že jednoduché rozhodnutí to nebylo, protože s oblíbeným pořadem strávil kus života. „Ty roky mi toho daly spoustu. Začínal jsem s natáčením rok po otevření Café Imperial. Možná bych tehdy to Ano, šéfe! sám potřeboval. Dozvěděl jsem se spoustu věcí. O sobě, o různých lidech, o České republice. Potkal jsem lidi více nebo méně zajímavé. Ověřil jsem si, že můžu dělat něco, co jsem si nedovedl představit. Dalo mi to alternativní kariéru vedle hospody. V relativně vysokém věku mi to umožnilo prožít spoustu věcí, které bych bez toho už asi neprožil. Budu za to vždycky vděčný,“ říká Zdeněk. Co se podle něj v české gastronomii za těch 10 let změnilo? „Náš pořad pozbyl smysl v tom ohledu, že takové ty katastrofální restaurace, ve kterých jsme začínali, už nejsou. Všechno se posunulo zásadním směrem dopředu. To je nade vši pochybnost. Jestli se to bude posouvat dál, nevím. Ale na tom není třeba hledat nic, co by mělo spojitost se mnou, to je normální vývoj.“ Připouští, že se možná bude snažit vymyslet jiný velký formát, který by byl zajímavý tak, aby na něj lidé měli chuť koukat. „Ale zatím jsou to jen úvahy. Co bude v roce 2019, to asi těžko někdo umí říct. Vždyť už jsem v té televizi strašil dost dlouho,“ dodává spolumajitel vydavatelství, produkční společnosti a tří restaurací.

Lenka Vlasáková – herečka, která před filmovou kamerou debutovala v roce 1990 rolí ve snímku Houpačka, za hlavní roli ve filmu Lea získala Českého lva. K dalším rolím patří Tereza z Paralelních světů, Hanka z Pusinek nebo Magda Goebbelsová z Lídy Baarové. Zahrála si také v mnoha televizních inscenacích a seriálech. Naposledy ji diváci mohli vidět např. ve filmu Všechno bude, aktuálně hraje psycholožku ve filmu Chvilky. Lenka Vlasáková původně chtěla být archeoložkou, ale díky babičce, která ji povzbudila, aby zkusila svůj dramatický talent, se z ní stala herečka. „Možná to ve mně bylo už od dětství. Spíš určitě, ale nebyl prostor se projevit,“ vzpomíná. První dva roky na DAMU prý byly perné a občas si vzpomněla, že možná přece jen měla odkrývat vykopávky, ale herectví nakonec zvítězilo na celé čáře.

Martin Šonka – český pilot, čerstvý mistr světa. Martin je český akrobatický a bývalý bojový pilot, vicemistr světa, mistr Evropy a České republiky v akrobatickém létání. „V armádě jsem měl tu čest létat stroje L-29 Delfín, L-39 Albatros, L-159 Alca a JAS-39 Gripen. V roce 2010 pak přišla obrovská výzva. Podařilo se mi stát se prvním českým pilotem v prestižní sérii Red Bull Air Race,“ říká Martin. Nyní vyhrál poslední závod sezony světového šampionátu, prestižní Red Bull Air Race ve Fort Worth v Dallasu a poprvé v kariéře se stal mistrem světa. V Americe s ním byla i partnerka Olga. Co mu po triumfu řekla? „Že jsem bůh! Tak aspoň že pro někoho.“ Tři kola, třikrát nejrychlejší. V přímém souboji vyřadil z boje o titul i hlavního soka. Dokonalý scénář. „Tak snažil jsem se, aby nikdo nepochyboval o tom, kdo má být mistrem světa. Chtěl jsem, aby to všem bylo jasné. Vše začalo povedenou kvalifikací, díky které jsem v prvním kole dostal Nicolase Ivanoffa. Ale vůbec mě nezaskočil, protože udělal přesně to, co jsem čekal. Pak přišlo druhé kolo proti Michaeli Goulianovi, lídrovi šampionátu. „Modlil jsem se, abych proti němu letěl. Šel jsem do toho s tím, že buď ho porazím a jeden soupeř o titul je vyřízený, nebo ne, a pak si nezasloužím být mistrem světa. Podařilo se. Do finále se pak probojoval i Matt Hall, a díky němu to bylo zajímavé až do konce.“ S úsměvem podotýká, že pětistovka, co si jako kluk nastřádal, aby si v patnácti mohl udělat pilotní zkoušky, byla dobrá investice. „Člověk dělá v životě spoustu blbých rozhodnutí, ale někdy se podaří i dobré. Ten začátek cesty se vyplatil.“

Foto: TV Prima