Categories: Televize

Show Jana Krause – Soňa Norisová, Tomáš Šebek a Kamil Kouba

Herečka Soňa Norisová, lékař Tomáš Šebek a expert na praní špinavých peněz Kamil Kouba se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 17. února ve 21.35 hodin na Primě.


Soňa Norisová – filmová a seriálová herečka, starší ze slovenského sesterského dua Norisových, kterou teď diváci vídají mj. jako zvídavou spisovatelku krimirománů v seriálu V.I.P. vraždy. Ale Soňa i zpívá, a to stylem, který u nás i na Slovensku není příliš běžný. S vokální skupinou Fragile zpívá tzv. a capella, tedy bez nástrojů, pouze za pomoci vlastního hlasu.
MUDr. Tomáš Šebek – lékař, který měsíce pracoval pod záštitou Lékařů bez hranic v Afghánistánu, chirurg pražské Nemocnice na Františku. Mezi zákroky, při nichž operoval těžce zraněné z bojů, léčil i docela »běžné« úrazy, fotil a psal. Své dojmy shrnul do knihy Mise Afghánistán. Tomáš Šebek byl v Afghánistánu dvakrát, v roce 2013 a 2015, pokaždé s Lékaři bez hranic. Předtím absolvoval misi na Haiti. Říká, že medicína ho baví, že je mu nejen prací, ale i koníčkem. „Když cestuji opravdu někam daleko, nechci, aby to bylo samoúčelné. Mám výhodu, že můžu lidem trochu kecat do zdraví, a ještě o tom podat zprávu, když to někoho bude bavit. Takže bych se podíval třeba na mise do Afriky. Představuji si, že sbalím celou rodinu a budeme tam žít a pracovat. A pak mám alternativní sen: Kdybych nebyl doktorem, byl bych stíhacím pilotem anebo odletěl na Mars. Ale nejvíce si přeju, abych byl užitečný.“
Kamil Kouba – expert na praní špinavých peněz, bývalý policista zabývající se hospodářskou kriminalitou se stal »anti-money-laundering-officerem«, který učí, jak a podle čeho poznat podezřelé finanční transakce, které je třeba hlásit, a jak minimalizovat riziko. Po odchodu od policie pracoval nejprve ve Službě pro odhalování korupce, později si založil vlastní byznys, v rámci něhož nyní radí zaměstnancům finančních institucí, jak a dle čeho poznat podezřelé finanční transakce. Jaký je dle jeho zkušeností nejčastější mechanismus praní špinavých peněz? „Nejběžnější je půjčit si na hypotéku nebo od někoho, kdo má velký objem peněz. Tím se to legalizuje. Praní peněz je specifické v tom, že negeneruje zisk, ale musíte do něj investovat. Musíte se tvářit, že si půjčujete třeba od zahraničního investora, ale toho si musíte předtím zafinancovat, aby vůbec vznikl. Vlastně nikdo nebude vědět, že půjčujete sami sobě,“ vysvětluje.

Foto: TV Prima

 

Marcel Vašák

Recent Posts

Knižní bestseller Má dcera Iveta o Bartošové je opět v prodeji

Iveta Bartošová byla fenomén. Její životní příběh by vydal na pořádně tlustý román, který by…

3 týdny ago

Gerhard Klügl – Aura chirurgie

Zážitky z terapií, úvahy autora, jeho vlastní cesta, souvislosti a práce, kterou s chirurgickými nástroji vykonává v auře…

1 měsícem ago

Alana Fairchild – Karty bohyně Kálí

Velmi mnoho karet je ve stylu odnímání toho, co nám již neslouží, o zpracovávání strachu…

1 měsícem ago

Album Ve jménu lásky Ivety Bartošové po čtvrt století opět v prodeji

Iveta Bartošová patřila k nejoblíbenějším českým popovým zpěvačkám konce 20. a začátku 21. století. Získala…

2 měsíci ago

Vít Vencl – Pohřbeni zaživa

„Je tady někdo, kdo si objednal návštěvu krypty?“ Rozhlasový horor scenáristy a režiséra Víta Vencla…

2 měsíci ago

Po Extraktorech míří k zahraničním divákům také Zlatá labuť

Výpravný romantický seriál odehrávající se na pozadí událostí roku 1939 se dostal do portfolia významného…

2 měsíci ago