Show Jana Krause – Jitka Sedláčková a Pavel Töpfer, Pavla Horáková a Jindřich Zobl

Herečka Jitka Sedláčková a restauratér Pavel Töpfer, kteří tvoří pár, spisovatelka Pavla Horáková a mistr westernových disciplín Jindřich Zobl se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 10. listopadu ve 21.35 hodin na Primě.

Jitka Sedláčková a Pavel Töpfer, bratr herce Tomáše Töpfera – sice se znají už dlouho, ale na to, že spolu chtějí sdílet soukromí, přišli až mnohem později. Herečka Jitka Sedláčková se s restauratérem Pavlem Töpferem pravidelně potkávala na trzích, až ji on jednou svérázně oslovil: „Pojď, něco ti do šesti korun koupím – a zval jsem ji na kafe, ale ona nechtěla s tím, že jsem prý na holky. Říkám jí: ,Dávno ne, to už je promlčené, teď jsem sám a vdovec!’ A bylo to.“ Jitka přehodnotila svůj názor a k jejich netradičnímu seznamování dnes dodává: „Postupně jsme se poznávali v různých situacích, a jak šel čas, tak si mě získal jistou noblesou, galantností – novodobý Oldřich Nový. Pečuje o mě. Na to jsem nebyla zvyklá, žila jsem dlouho svobodný život solitéra, a teď se učím tento model.“ Učí se oba v poklusu, protože mají spoustu práce. Jitka má před sebou filmovou premiéru Vánočního příběhu, hraje jednu z hlavních rolí v seriálu Polda a v Divadle Bez zábradlí aktuálně účinkuje v muzikálu Kabaret.

Pavla Horáková – její prozaický debut pro dospělé Teorie podivnosti se stal čtenářským hitem, dočkal se nadšených kritik, ceny Magnesia Litera za knihu roku 2018 a vítězství v několika výročních anketách. V té souvislosti jeho autorka přiznává, že druhou knihou, právě vyšlé Srdce Evropy, tak psala pod velkým tlakem očekávání. Kromě psaní Pavla překládá z angličtiny, donedávna byla redaktorkou zahraničního vysílání Českého rozhlasu, nyní působí na stanici Vltava a skvěle umí i srbsky, protože v bývalé Jugoslávii studovala gymnázium. Její otec totiž působil jako zástupce Československých aerolinií v Bělehradu. „Vzpomínám na to jako na dobu, kdy se odehrávaly dějinné změny a já byla téměř u toho. Bělehradu se válka nedotkla, a když byl v roce 1999 bombardován, už jsme byli dávno pryč. Naučila jsem se srbsky, oblíbila si jazyk i literaturu a taky jsem pochopila, že asi nebudu chtít trvale žít jinde než v Praze,“ říká Pavla.

Jindřich Zobl – američtí kovbojové jsou na své umění práskat bičem patřičně hrdí. O to víc museli být překvapeni, když jednou na jejich mistrovství světa přijel Jindřich Zobl z Česka a předvedl jim, jak s těmito proprietami umí naložit on. Mnohonásobný mistr ČR se stal mistrem světa v práskání dvěma biči a celý svět porazil také ve westernovém žonglování dvěma revolvery. O country a kovbojskou tematiku se Jindřich s uměleckým jménem Zorro zajímá odmalička – a kromě účinkování ve vlastních westernových show vyrábí okrasné předměty i funkční nástroje z kůže. Jak jinak než westernového charakteru. I když na své si u Jindřicha mohou přijít i fanoušci sado-maso. „Specializuji se na pletení bičů a výrobu revolverových holsterů. V nabídce mám však i opasky, bičíky, pletené otěže, vodítka a další sado-maso předměty,“ říká kovboj z Třeboně.

 

Foto: TV Prima