Show Jana Krause – Eva Urbanová, Zdeněk Piškula a Ladislav Zibura

Operní zpěvačka Eva Urbanová, herec Zdeněk Piškula a cestovatel Ladislav Zibura se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 27. září ve 21.35 hodin na Primě.

Eva Urbanová – operní pěvkyně. „V poslední době rozšiřuji škálu negativních rolí. Ty se ovšem vždycky hrají lépe. Nikdy nic nepřehráváte, protože negace je sama o sobě výrazná,“ říká jedna z nejvýznamnějších českých sopranistek, která má kromě několika česko-slovenských angažmá za sebou také zkušenosti z La Scaly nebo Metropolitní opery. Aktuálně hraje jako Herodias ve Straussově opeře Salome, kterou uvádí Janáčkovo divadlo v Brně (v režii další velké hvězdy – Davida Radoka), a podle kritiků je naprosto uhrančivá i šokující. „Zpěvem jsem posedlá a mám ráda těžké úkoly,“ říká pěvkyně.

Zdeněk Piškula – nová posila pražského Národního divadla. V seriálech jako Vyprávěj prorazil už jako teenager, v osmnácti vyhrál taneční reality show StarDance, v čerstvých pětadvaceti právě nastoupil do angažmá ve Zlaté kapličce. A taky ho čeká filmová premiéra – v lednu se objeví v Aristokratce ve varu, pokračování oblíbeného příběhu rodiny Kostkových. I když momentálně jede na plný plyn, na umělecké kariéře a slávě s ní spojené prý nijak nelpí. „Kdyby to náhodou nevyšlo, budu půjčovat surfy v Indonésii. Tam si dovedu představit, že bych byl taky šťastný,“ tvrdí.

Ladislav Zibura – cestovatel a spisovatel. „Cesta je série každodenních problémů, které musíte vyřešit. Na rozdíl od života však jejich řešení netrvá měsíce, ale chvíli,“ říká známý světoběžník, který zatím navštívil přes padesát zemí. V říjnu startuje velké přednáškové turné po republice a taky mu vychází nová knížka, tentokrát o pouti do Santiaga de Compostela. Donedávna putoval sám, dnes na výpravy bere své rodiče a (novo)manželku.

 

Foto: TV Prima