Show Jana Krause – Doležalová a Zelinka, Zbygniew Czendlik a Jonáš Ledecký

Herecko-taneční pár Marie Doležalová a Marek Zelinka, kněz Zbygniew Czendlik a kreslíř Jonáš Ledecký se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 21. září ve 21.35 hodin na Primě.

kraus
Marie Doležalová a Marek Zelinka – herečka a blogerka a tanečník Marek Zelinka se před časem stali nejen vítězi sedmé řady televizní taneční soutěže, ale zároveň i životními partnery. Jejich životy se nyní ale neprotínají jen v osobní rovině, ale i v té profesní. V La Fabrice připravují společné představení. „Já čtu své blogy a do toho můj přítel Marek se svým kolegou Martinem hrají části pohybového představení. Snažili jsme se to nějak propojit a děláme si tam ze sebe legraci,“ říká Marie. „Moc si spolupráci a společný život užíváme,“ dodává herečka.
Zbygniew Czendlik – dlouho a zřejmě bezúspěšně bychom v české katolické církvi hledali známější a oblíbenější tvář, než je římskokatolický kněz původem z Polska. V Česku působí už řadu let a je z mnoha důvodů nepřehlédnutelný. Především díky svým netradičním a mnohdy rebelským postojům. Netají se tím, že studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje život, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je prý jako doma. Zároveň mu ale nechybí hluboká loajalita k církvi a pokora před Bohem. To vše a mnoho dalšího je zachyceno v nové knize Postel, hospoda, kostel, která vznikla na základě rozhovoru Markéty Zahradníkové a Zbygniewa Czendlika. A rozhodně nejde jen o klasický životopis. Otevřené názory na otázky každodenního života či vztahu s Bohem lze číst opakovaně. Čtenáři se také dozví, co má Zbygniew Czendlik napsáno na dveřích ložnice, proč se mu nelíbilo ve Vatikánu, jak zvládá celibát nebo k čemu by vedl své děti a co je pro něj v životě nejdůležitější.
Jonáš Ledecký – úspěšný komiksový kreslíř, muzikant, syn slavného otce, zpěváka a skladatele Janka Ledeckého a bratr slavné sestry, lyžařky a snowboardistky Ester Ledecké. Před časem měl křest komiks Karel IV. Pán světa, v němž je Otec vlasti představený jako superhrdina. Jedním z ilustrátorů byl i Jonáš Ledecký. „Zadání bylo jasné, aby to vypadalo jako komiksy typu Batmana. On pravděpodobně podle nejnovějších výzkumů nebyl takový fešák, jak ho kreslím já, ale rozhodně byl frajer svými činy. Myslím, že takto ho v komiksu zobrazit bylo naprosto správné,“ říká Jonáš.

Foto: TV Prima