Show Jana Krause – Wabi Daněk, Karla Šlechtová a Miroslava Kytková

Zpěvák Wabi Daněk, ministryně Karla Šlechtová a kaskadérka Miroslava Kytková se představí v Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause uvidíte ve středu 19. listopadu ve 21.35 hodin na Primě.


Wabi Daněk – český folkový písničkář a trampský bard vydává novou desku – Příběhy písní. Kdo by neznal jeho hit Rosa na kolejích?

Karla Šlechtová – šéfka klíčového resortu, která má »zastřešovat« 137 miliard korun. Čerstvě jmenovaná ministryně pro místní rozvoj ČR, která se nebála postavit se sněmovně.

Miroslava Kytková – slovenská kaskadérka je hvězdou zahraničních filmů, provází ji pověst jedné z nejlepších koňských kaskadérek světa. Půvabná brunetka studovala původně dopravní školu, ale přes koně, kteří jsou její velkou láskou, se dopracovala ke svému celoživotního snu – stát se filmovou kaskadérkou. Svou filmovou kariéru odstartovala v pohádkové Narnii a od té doby se vypracovala na pozici jedné z nejlepších koňských kaskadérek na světě. „Odmala mě bavilo vymýšlet různé nebezpečné zábavy. Ale tehdy mě ani ve snu nenapadlo, že by se tím jednou dalo živit,“ říká. Jako náctiletá začala vystupovat s historickou skupinou v roli princezny. Ale princezna ji záhy přestala bavit a zaměřila se na roli bojovníka, který šermuje, padá z koně… „Začala jsem se tomu věnovat. Chodila jsem do posilovny, trénovala trikové ježdění atd. Pak přišla nabídka dělat kaskadérku v Narnii. To mi nastartovalo kariéru a posunulo k dalším nabídkám,“ vypráví. Do povědomí filmařů se zapsala jako ta, která to umí s koňmi. Ale její nejoblíbenější disciplínou je prý tzv. lanková práce. „Díky tenkým lankám vyniknou ve filmu takové scény, jako salta ve vysokých výškách, létání nebo tzv. trhačky, kdy je výbuch a člověk z místa výbuchu jakoby vyletí pryč. Dublérku dělala např. ve filmech Capitan trueno (španělská produkce s podporou Walt Disney), v holandsko-francouzském dramatu Zig zag Kid, v seriálu Sindibád, účinkuje jako kaskadérka i v reklamách. Nedávno dostala nabídku účinkovat v Show in LA od producentů mega show Cavalia. Pracuje s přítelem v rámci vlastní společnosti, která cvičí koně na natáčení, na živá vystoupení a pořádají semináře představující principy jejich přirozené práce s koňmi (natural horse work).

Foto: TV Prima