Show Jana Krause – Pavel Zuna, Celeste Buckingham a Marek Ždánský

Moderátor Pavel Zuna, zpěvačka Celeste Buckingham a ošetřovatel goril Marek Ždánský se představí v další Show Jana Krause. Premiéru dalšího dílu třetí série Show Jana Krause uvidíte v pátek 7. června od 22.20 hodin na Prima family.


Pavel Zuna – novinář, tiskový mluvčí a svého času nejpopulárnější český moderátor. Co v současné době dělá a jak se mu daří vychovávat své čtyři dospívající děti?
Celeste Buckingham – popová zpěvačka původem Slovenka, je jí sedmnáct let a žije v Americe. Její píseň Run, Run, Run si na youtube pustilo přes sedm miliónů lidí. Zpěvačka vypadá trochu jako mladá Madonna, hlas má jako Adele a cíle podobně vysoké jako obě dohromady. Studuje na prestižní americké hudební škole v Nashvillu, rodiče kvůli ní bydlí napůl v Americe a napůl na Slovensku. Poprvé o sobě dala vědět jako úspěšná účastnice pěvecké talentové soutěže. Kromě krásy, mládí a talentu bodovala i příběhem: její rodokmen by vydal na knihu. Celeste se narodila ve Švýcarsku matce perského původu. Persky uměla Celeste prý odmalička. Ale doma mluvili anglicky, protože tatínek je Američan. Pak se přestěhovali na Slovensko, kde si otec – kardiochirurg – sehnal práci. „Naši jsou dobrodruzi,“ vysvětluje Celeste přesídlení na Slovensko. Odmalička prý zpívala, v patnácti se přihlásila do pěvecké soutěže. „I když jsem byla desátá, bylo mi jasné, co budu dělat,“ říká Celeste. Držela se svého cíle, skládala písničky, vydala album a jedna z písní se stala hitem, který trhá hitparády. Stala se na Slovensku absolutně nejhranější písní léta a v Čechách druhou nejhranější skladbou. K písni natočila klip a lidé na ulici ji už poznávají. „Je docela úleva teď žít v Americe, protože tady mě nikdo nezná,“ říká.
Marek Ždánský – bývalý ošetřovatel goril v ZOO. Třebaže už v ZOO nějaký čas nepracuje, jeho jméno je s tlupou goril neodmyslitelně spojeno. V pavilónu opic strávil patnáct let. Dlouho byl jedinou lidskou bytostí, která měla s gorilami užší kontakt. Jako gorilí ošetřovatel zažil mnoho radostných i neradostných chvil, z nichž ta nejsmutnější – úmrtí nenarozeného gorilího mláděte a následná operace jeho matky – byla svého času probíraná médii ze všech úhlů. Při záplavách 2002 se mu podařilo zachránit život gorilímu mláděti, Moje, která by se bez jeho pomoci utopila. Čas od času se Marek Ždánský vydá na návštěvu do Španělska, kde v parku Cabárceno pobývá dnes už dospělá osmiletá gorila Moja, která se nedávno stala matkou. Marek ji stále bere jako člena své rodiny. A Moja na něj evidentně také nezapomněla a vždy na svého bývalého ošetřovatele reaguje. Markovy vzpomínky na to, jaké to bylo starat se o nejslavnější českou gorilu, nasazovat pro ni život a kromě toho pečovat o nevypočitatelné šimpanze a stydlivého orangutana, sepsala spisovatelka Markéta Pilátová a kniha momentálně vychází pod titulem Gorilí táta.

Foto: TV Prima