Sedmapadesát Českých lvů si mohou odnést filmy koprodukované Českou televizí

Dvanáct koprodukčních snímků České televize získalo v 22. ročníku cen České filmové a televizní akademie celkem padesát sedm ze sedmdesáti pěti nominací. Dva z nominovaných filmů navíc diváci uvidí už brzy v premiéře na obrazovce.


Předávání výročních cen Český lev bude tradičně v přímém přenosu Česká televize vysílat v sobotu 21. února 2015 od 20 hodin na programu ČT1. „Již nyní je jasné, že si koprodukční projekty České televize odnesou cenu v nejsledovanějších kategoriích: nejlepší mužský herecký výkon v hlavní i ve vedlejší roli a nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Svá želízka v ohni však máme ve všech kategoriích, a to včetně té za nejlepší film, kde jsou nominovány čtyři filmy, na kterých jsme se podíleli,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák a dodává: „Potvrzuje se tím kvalita odborného zázemí, které Česká televize pro tuzemskou kinematografii vytváří.“
Nominovaný dokumentární snímek Olga Česká televize uvede už 27. ledna dokument Olga u příležitosti nedožitých narozenin Olgy Havlové. Cestu ven, která dnes získala deset nominací, uvidí diváci 14. února. Česká televize v premiéře odvysílá také loni oceněný film Jako nikdy, a to v den udílení Českých lvů, tedy 21. února na ČT1.

Přehled počtů nominací projektů České televize
Nestatutární cenu o nejlepší filmový plakát získal koprodukční film České televize Fair Play.
Fair Play – 15 nominací
Díra u Hanušovic – 13 nominací
Cesta ven – 10 nominací
Andělé všedního dne – 4 nominace
Jak jsme hráli čáru – 4 nominace
Krásno – 3 nominace
Pojedeme k moři – 3 nominace
K oblakům vzhlížíme – 1 nominace
Magický hlas rebelky – 1 nominace
MY 2 – 1 nominace
Olga – 1 nominace
Život podle Václava Havla – 1 nominace

Foto: Česká televize