Rodinka 2 – Teče nám do bot!

Seriál Taková normální rodinka je již bezesporu televizní legendou, kterou si oblíbilo několik generací diváků. Nyní se vrací na obrazovky TV Prima ve svém volném pokračování pod názvem Rodinka. V jedné domácnosti se tak opět po letech sejdou Daniela Kolářová jako Káča, Jana Štěpánková jako Pavla a Jaromír Hanzlík jako Zdeněk. A s nimi i mladší generace téhle nikoliv normální rodinky. Třetí díl pod názvem Teče nám do bot! uvede televize Prima v pondělí 19. září ve 21.20 hod.


Káča si vzala na starost opravu střechy. A je z toho rozladěná – nikdo z rodiny nebere ten problém vážně. Jenom Zdeněk, který se o opravu pokusil. Dopadla tak, že spadla další část střechy… Překvapí i Pavla, která sdělí rodině, že má známost! Je to redaktor Hustopes, který kdysi vydal jejich babičce několik detektivek. V rodině je z toho malé pozdvižení – to nikdo nečekal! Ale je potřeba řešit závažnější malér – Zdeněk v tanečních tančil s takovým nadšením, že uklouzl a v pádu narazil do sloupu. Byla z toho ostuda, osmitisícová škoda a otřes mozku. Lékař nařídil klid a pozorování – pokud se bude Zdeněk chovat divně, musí se vrátit do nemocnice. Káča si povzdechne – jak poznat u Zdeňka, který je praštěný celý život, kdy je v normálu?


Celá rodina tedy pozoruje pacienta a každou chvíli se musí rozhodovat, zda se Zdeněk chová normálně, či nikoliv. Káča usoudí, že je Zdeněk zdravý ve chvíli, kdy se v něm opět probudí kutilská vášeň a oprava kohoutku v koupelně skončí jeho ulomením. Zdeněk ale má pro Káču krásné překvapení – vykvetla mu orchidej, která bude zapsána do mezinárodního seznamu orchidejí a Zdeněk ji navíc pojmenoval po Káče – Cattleya maxima. A možná si někteří diváci vzpomenou, že toto slíbil Zdeněk Káče už před třiceti lety – a teď svůj slib splnil.
Honza připraví mámě další překvapení: pozve si domů realitního makléře – chce se odstěhovat i se svou dívkou Míšou. Samozřejmě se na něho sesype celá rodina, a hlavně Pavla – z jejich baráku se neutíká! Vezme na milost Honzu i Míšu, kteří jsou šťastní. Rozladěním ale skončí večeře s nápadníkem Pavly – redaktorem Hustopsem. Došlo k nedorozumění – pan redaktor nemá zájem o Pavlu, ale o rukopis babiččiny detektivky, který měl zůstat v její pozůstalosti. Pavla suše sdělí redaktorovi, že babička zanechala sice závěť, v níž mluví o pokladu, ale oni nikdy nic nenašli – a vyprovodí redaktora z domu. Pavla se pak stáhne do svého pokoje, kde ji přepadne celá rodina, aby jí pomohla překonat zklamání. Pavla ale bere celou situaci stoicky a s humorem. A hlavně – nejdůležitější je, že má kolem sebe rodinu a lidi, které má ráda!

Foto: Bio Illusion / Jana Rabenhauptová