Reportérky VIP zpráv navštívily mozkovou posilovnu

Reportérky z primáckých VIP zpráv Bára Hlaváčková, Andrea Košťálová, Lenka Špillarová a Markéta Křivánková navštívily neobvyklou posilovnu. Netýraly v ní těla, ale svůj mozek.


V posilovně je několik různých přístrojů pro mozkový trénink založených na technologiích, které čtou a zesilují mozkové vlny. Díky této metodě může každý zlepšit kognitivní funkce mozku – tedy paměť, koncentraci, pozornost nebo například schopnost zpracovávat informace. To všechno se reportérkám, ale nejen jim, hodí.


Schopnosti svého mozku si vyzkoušely hned na několika přístrojích, z nichž některé byly dokonce vyvinuty v České republice. Absolvovaly například mozkový fotbal nebo mozkovou střelnici. Nejlépe mířila a střílela Lenka Špillarová, její výsledky prý byly srovnatelné s výsledky trénovaných ostřelovačů.


Špatně si nevedla ani Markéta Křivánková, která navíc dostala praktickou radu, jak trénovat svou koncentraci v běžném pracovním procesu. Bára Hlaváčková přiznala, že na ni před dvěma týdny padl podzim, takže si připadá trochu v útlumu. Nejlepší dlouhodobou koncentraci přístroje naměřily Andree Košťálové, která dokonce porazila dva lektory z mozkové posilovny. „Jsem překvapená a mám radost, naopak jsem si myslela, že postupně degeneruju a moje soustředění se vytrácí. Vzhledem k tomu, že mám před sebou ještě jedny státnice, je to pro mě optimistická zpráva,“ smála se reportérka.


První mozková posilovna byla otevřená v polovině října na Václavském náměstí v Praze. Celý fenomén tréninku mozku je založený na tzv. neuroplasticitě, tedy schopnosti mozku měnit se a regenerovat. Mozková posilovna je vhodná pro děti i dospělé. Využít ji mohou nejen lidé, kteří chtějí zlepšit svou koncentraci, například manažeři, sportovci nebo psychologové, ale pomoci může i lidem po úrazech nebo nemocech.

Foto: TV Prima