Prvním dílem nazvaným Na čem záleží? dnes startuje pokračování Ivety

Na Voyo dnes startuje pokračování minisérie Iveta režiséra a scenáristy Michala Samira, které tentokrát diváky zavede na úplný počátek devadesátých let minulého století. Tedy do doby, kdy se Iveta Bartošová nachází na vrcholu své kariéry a vydává album Natur, přičemž první problémy spojené s novou dobou na sebe nenechají dlouho čekat. V ústředních rolích se opět představí Anna Fialová s Ondřejem Brzobohatým, které doplní Ján Jackuliak jako Luboš, pravá ruka Ladislava Štaidla, Zuzana Zlatohlávková jako bulvární novinářka Gabi a Alena Mihulová, Miroslav Hanuš a Eliška Křenková jako rodiče a sestra Ivety Bartošové. Dojde i na vysněné vystoupení Ivety Bartošové a Karla Gotta (Ondřej Ruml) v pražské Lucerně. Další díly z třídílné minisérie se na Voyo objeví v následující pátky, tj. 12. a 19. května.  

„První řada je poměrně přímočarý příběh cesty vzhůru s velkou ztrátou na konci. Druhá je komplikovanější. Iveta pořád ví, co chce, ale mění se jí priority. A to s frekvencí a intenzitou, která ji postupně láme. Možná by si s tím poradila, nebýt předmětem veřejného zájmu,“ přibližuje druhou řadu kreativní producent Voyo Matěj Podzimek.

Je krátce po sametové revoluci a Iveta Bartošová míří na vrchol. Opakovaně vítězí v anketě Zlatý slavík, prodává alba po tisících a má vztah s mužem, kterého obdivují úplně všichni. Ladislav Štaidl s ní však nežije a Iveta tak často zůstává sama. A když se dozví, že její osudová láska, Petr Sepeši, během jejich vztahu počal dítě s jinou, je toho na ni příliš.

„V první sérii byla Iveta mladá holka, která všechno teprve poznává, má svou první lásku a vlastně teprve začíná ty své sny mít. V druhé sérii je z ní už sebevědomá, neskutečně úspěšná žena. Byla sex symbolem, byla nádherná. Měla obrovskou základnu fanoušků, získávala jednoho Slavíka za druhým a plnilo se jí všechno, včetně vysněného duetu s Karlem Gottem. Našla další lásku a žila si svůj sen. Když už se zdálo, že se vše vyvíjí příznivě, tak se objevují věci, které pro ni přestávají být v pořádku,“ popisuje přerod své postavy z naivní a plaché dívky do jedné z největších hvězd československého popového nebe Anna Fialová, představitelka titulní role.

Ondřej Brzobohatý na Ivetu Bartošovou vzpomíná takto: „Dokonce si pamatuju i na pár návštěv Ivety s Láďou u nás doma v Říčanech. Tenkrát, když přijeli s malým Arturem, se kterým jsem si hrál, byla velmi milá. Vždycky byla velmi milá a příjemná. Někdy byla až skoupá na slovo, ale těžko soudit proč. Spíš mi přišlo, že je to její povaha a charakter. Ta určitá skromnost. Ale vnímal jsem ji i skrze hudbu. Samozřejmě, že mi neušly ani její hity, které jsem vnímal a respektoval.“

A jak celou sérií vnímá syn Ivety Bartošové Artur? „Mně to přijde opravdu krásné. Michal s celým týmem udělali úplně úžasně už první sérii. Líbí se mi i ta kamera, kluci to dělají skvěle. Je to opravdu geniální. Stejně jako u první řady i u té druhé jsme vše s Michalem Samirem probírali předem,“ řekl Artur Štaidl v exkluzivním rozhovoru pro TV Nova (najdete pod tímto odkazem).  Stejně jako většina diváků si nejvíce pochvaluje především ztvárnění svého tatínka Ladislava Štaidla hercem Ondřejem Brzobohatým. „Jsem tím pořád fascinovaný. Ta podoba s líčením i účesem je neskutečná. Myslím, že tátu má Ondřej nastudovaného opravdu skvěle. Je tam i podobné vyjadřování,“ uzavřel Artur Štaidl.

V prvním díle minisérie se objeví i Karel Gott, kterého ztvárnil zpěvák Ondřej Ruml, a to ve společném vystoupení s Ivetou Bartošovou v pražské Lucerně. „Když jsem dostal onu nabídku, tak jsem nejdřív spráskl ruce a půl dne jsem přemýšlel nad tím, jestli to vůbec mám vzít, nebo ne. Protože hrát Karla Gotta je něco jako hrát Ježíše Krista. To je nedotknutelná ikona. V podstatě národní poklad. Každý ví, jak by to mělo vypadat, ale nikdo neví, jak na to. Nebo asi málokdo. Typově mu úplně neodpovídám, že ano,“ říká ke svému obsazení Ondřej Ruml.

Trailer k minisérii najdete na tomto odkazu.

 

Foto: TV Nova