První koncerty Óčka »bez napětí« slaví úspěch

Komorní atmosféra, útulná scéna, přímý kontakt s diváky, nadšení fanoušci, akustické nástroje, nečekaní hosté, čistá muzika, s chutí hrající kapely… První tři akustické koncerty projektu G2 Acoustic Stage, které Óčko natáčelo tento týden v pražské Retro Music Hall, naprosto ohromily pozvané fanoušky Vypsané FiXy, Debbi a Wohnoutů.


Trojici koncertů otevřela pardubická Vypsaná FiXa, jejíž fanoušci přijeli na tento ojedinělý koncert ze všech koutů republiky. A vyplatilo se jim to. Kapela je akustickou podobou svých punk-popových skladeb dostala od prvních tónů. Nadšené reakce se hned po koncertě objevily na Facebooku: Martin Holubec například napsal: „nejlepší koncert co jsem od vás kdy viděl a že už jich bylo několik desítek :)) od výběr songů, přes kvalitu hudby až po supici paráda… klobouk dolů pánové!“. Sama kapela to okometovala po svém: „Je to za náma. děkujeme všem, kteří příšli. málem sice hořelo a celkově to byl kouř.“


Po pardubických punkerech G2 Acoustic Stage pokračovala intimním koncertem mladé talentované zpěvačky s osobitým sametovým hlasem. Debbi své vystoupení zahájila svým prvním hitem Touch The Sun pouze za doprovodu kytaristy. S každou další skladbou se přidávaly další akustické nástroje. V playlistu Debbi se objevily jak její původní skladby, tak skladby světových hvězd velikosti Rihhany. V závěru koncertu si Debbi pozvala rapera Lipa, se kterým zazpívala píseň Ležím v tvé blízkosti, jejíž klip byl nominován v Óčko hudebních cenách 2012. Debbi na svém Facebooku vzkázala svým fanouškům: „díky vám všem kdo jste včera dorazili, byli jste FANTASTIČTÍ !!! koncert roku ;))!! a plánujeme další … dám vědět“.


I kapela Wohnout slibuje po podařeném koncertě další: „Děkujeme vám za skvělej zážitek! Máme pocit, že se to povedlo a že to nebylo naposledy, co jsme si takhle zahráli“. Našlapaný sál zažil skvělý akustický koncert, jehož vrcholem bylo vystoupení legendy české popmusic Evy Pilarové, která si s kapelou Wohnout a nadšeným publikem s chutí zazpívala píseň Oliver Twist. A fanoušci vystoupení Evy Pilarové a její výkon patřičně ocenili: „Bomba! A Evička byla skvělá. PILARKA na hrad! 😀 Boží to bylo!“.:) Jako druhého hosta si Wohnout pozvali houslistu Vojtu Lavičku z Gipsy.cz.:)


Záznam koncertů Wohnout a Debbi diváci Óčka uvidí 16. června respektive 23. června od 21 hodin. Koncert Vypsané FiXy je pak naplánován na září.

Foto: TV Óčko