Prostřeno! – Nevidomá žena a upovídaný muž!

Na severní Moravě se střetnou, pohostí a pobaví čtyři ženy a jediný zástupce mužského pokolení. I když je v důchodovém věku, vydá za čtyři ženy. Petr moc mluví a ostatní si o tom myslí své. Budete svědky situace jako z italské komedie. A zažijete zábavu, jakou jste asi ještě nezažili. Je to ještě zábava, nebo spíš teleshopping? Křivka Petrovy popularity během týdne dost kolísá. Zato handicapovaná Marie, která se zbytky zraku vidí jen obrysy, zvládne uvařit čtyřchodové menu a vyslouží si úctu nejen svých hostů, ale určitě i diváků severomoravského Prostřeno! To ovšem neznamená, že má výhru v kapse. Každodenní dostaveníčko s další pětkou amatérských kuchařů startuje na Primě v pondělí 6. června v 18 hodin. Tak přijďte včas, ať večeře nestydne, a sledujte kulinářské klání až do konce, ať víte, kdo si tentokrát odnese 25 tisíc korun!


Pondělí: benjamínek Jana (20)
Jana se chce přesvědčit, zda je tak dobrá kuchařka, jak o ní říkají. Zodpovědná pohodářka si myslí, že za člověka mluví činy, tak by to navzdory náročnému pondělku mohla zvládnout. Čím zaútočí na žaludky zatím neznámých soupeřů? Plněnými rajčátky s lososem a Lučinou na úvod a mexickými vlnami na závěr. A proč jsou prsa v hlavním chodu stříbrná? Protože se servírují v alobalu!

Úterý: účetní Eva (32)
Uvaří aktivní a pohyb milující účetní písmenkovou polévku s číslicemi? Kdepak, Eva svoji práci sice miluje, ale když to na ni přijde, klidně napíše román do šuplíku. A soutěžícím přeje, protože všechno dělá dvojitě! Knížecí měšec z vepřové panenky ukrývá masovou směs. A co hit pořadu, předkrmová sýrová roláda? Rovněž ve dvojím provedení. Jen jestli si Eva dobře spočítala minuty, aby to všechno stihla. Hej, pane diskžokej, co se to chystá za zábavu? Že by karaoke?

Středa: nevidomá Marie (28)
Někdy si říkáme, že bychom doma uvařili i poslepu. Asi by to dopadlo tragicky. Marii ale nic jiného nezbývá, protože je téměř slepá. Kamer se nebojí a troufne si na čtyřchodové menu. Takhle odvážná žena v pořadu ještě nebyla. Zvládne i Petra, který se u ní moc rozpovídá? Čím naplní bříška hostů? Co ukrývá Šulcin dáreček? Že by další vepřovou panenku s kuřecími prsy?

Čtvrtek: švadlenka Ivanka (59)
I když čerstvá důchodkyně pracovala jako vedoucí prodejny, jejím životním koníčkem je šití. Dnes se věnuje druhé zálibě – vaření. Kdo nemusí cibuli, má smůlu, protože cibulová omáčka k roštěnce spolkla hned osm kousků. Je to ale pořádná flákota! Hlavně aby byla měkká. Pomůže papiňák? Alobal ukrývá další překvapení, tentokrát v podobě plněné brambory. A jak se s malováním obrázků před závěrečnými řezy popere pan Petr?

Pátek: obchodní zástupce Petr (68)
Petra je všude plno a přílišná aktivita bývalého vedoucího prodejny, hotelu i rekreačního střediska je každodenním tématem. Ve finále se ale aktivní důchodce a obchodní zástupce musí činit především ve vlastní kuchyni. Možná konečně pochopíme i tajemná zákoutí jeho duše. Všichni jsou zvědaví, jak Petr bydlí. Domeček je doslova novostavba – už asi dlouho. Když hostitel vaří zelňačku, brambory jsou jako živé a zelí je úplně všude. Celé poslední menu je mixované. Hlavně ať už nic nemixuje Petr!

Foto: TV Prima