Prostřeno! – Miniraut a maxihádka!

Pořad Prostřeno! zakotví přímo v srdci republiky. Jak si s vařením poradí Pražáci, které v kuchyni reprezentují tři muži a dvě ženy? Od mladých maminek a dvou mladíků se generačně liší poslední hostitel, obchodník Zdeněk. A tak mu to ve čtvrtek všichni pěkně spočítají: hlavně Lubomír a Dana. Jak k tomu přijde hostitelka Anička? Je u ní málo místa na tak velké emoce! Síly jsou však vzácně vyrovnané, i když Luboše hned první den pěkně potrápí jeho čerstvá domácnost, kde bydlí teprve tři týdny. Postrádá cedník, a tak má příležitost poznat hodné sousedy, kteří mu ho půjčí. Hned v úvodu také uvidíme Danin malý striptýz. A jak dopadne Zdeňkovo finále? Bude vše zapomenuto, nebo mu přistane na talíři další porce verbální nakládačky? Sledujte výbušné Prostřeno! z české metropole každý všední den v 18 hodin na Primě a uvidíte i dámské kalhotky!


Pondělí: nervák Luboš (28)
O tom, že želatina umí být prevít, se znovu přesvědčí Lubomír zvaný Luboš. S broskvovými řezy musí značně experimentovat. Postrádá spoustu věcí. V novém bytě v Praze 5 nebydlí ještě ani měsíc a mládenecká domácnost má trhliny. Zato jeho šťouchané brambory se slaninou slaví nečekaný úspěch. Zdeněk ale pořád něco nemá a chce. Dokonce i sůl. A to neměl dělat!

Úterý: lososová Dana (30)
V krásné červené kuchyni v Uhříněvsi čaruje dvojnásobná maminka Dana, která pro hosty připraví miniraut. Skvělý nápad. A protože Dana ví, že lososa mají rádi i ti, co jinak ryby nemusí, předloží ho ve formě tataráčku a hlavního chodu. Risk je zisk, a tak k rybě podává houbovou omáčku. Sklidí potlesk, nebo to bude propadák?

Středa: sebevědomý Vráťa (23)
Bankovní poradce Vratislav to umí s penězi i s bydlením. Jak se ale umí otáčet v kuchyni? Naplánoval si moderní menu, v němž nechybí steak, carpaccio ani parmská šunka s melounem. Co na to Anička, která nejí nic, co je »živé«, tedy ani syrové maso? Vráťovu zábavu stejně nikdo nepochopí, hlavně když se povede biftek!

Čtvrtek: krkonošská Ančí (21)
Šikovná Anička z Krkonoš má jasno. Rozhodla se pro regionální kuchyni, ale bojuje s nedostatkem místa. A to tak statečně, že dokonce uspořádá taneční zábavu. Její hubník a chlupaté knedlíky s kuřetem a červeným zelím jsou vítanou změnou. Stísněný prostor možná způsobí hromobití, které se strhne nad domáckým ubrusem. Proč ten atak na Zdeňka? Dana se s ním bojí zůstat o samotě!

Pátek: obchodník Zdeněk (56)
Nikdo nerozumí jeho humoru. Bude jim chutnat jeho večeře? Budou se dále rozkrývat vztahy, nebo mlaskat nad první polévkou týdne a domácím štrúdlem? Zdeněk uvaří »kapsu z černého lesa«. Snad se uvnitř neskrývají muchomůrky za ten včerejšek. Zábava bude dvojitá, tak snad bude i zábavná. Výbušný týden končí a přináší překvapivý závěr.

Foto: TV Prima