Prostřeno! – Jihočeské hody pouze pro dámy!

Jihočešky se těšily na Jihočechy, žádní však nedorazili. Nejmladší účastnici je teprve sedmnáct let! Nízký věkový průměr účastnic dohání zralá švadlena Jaroslava. Těšit se můžete na fondue, které většina z přítomných ochutná poprvé. Nenechte si ujít ženské triky a kulinářské pokusy již od pondělí 2. května až do pátečního finále na Primě!


Pondělí: manekýnka Eva (18)
Dlouhovlasá brunetka Eva přiznává, že tohle menu vaří poprvé. Budějovická rodačka zahájí plněnými rajčaty a vývarem s kapáním místo avizovaných nudlí. Hlavní chod – fondue – většina účastnic nezná. Čtyři druhy masa jsou bohužel neochucené, což nespasí ani vlastní omáčky, a štrúdl z kupovaného těsta zůstal v troubě déle, než měl. Zachrání to fotbálek?

Úterý: vojanda Petra (21)
Blondýnka Petra netrpí nedostatkem sebevědomí. Neustálými otázkami si říká o pochvalu. Když se jí nedočká, umí se pochválit sama. Pizza trojhránky z kupovaného těsta nejdou ukousat, zelňačka v chlebu se trochu zdrcla, masový špíz stačil vyschnout a ovocný pohár není žádná sláva ani věda.

Středa: mistrová Jaroslava (59)
Letitou kuchařku z Vodňan půvab a mládí konkurentek nezaskočí, vždyť mistrovala švadlenkám. Jihočeský týden je polévkový a bramborový. Jaký bude vývar s nudlemi a knedlíčky? Po obložené roštěnce se podává první pořádný moučník – piškotové kornouty.

Čtvrtek: pečovatelka Anna (17)
Tak mladá a už tak šikovná? Nebo jen troufalá? Studentka Anička ještě nemůže pít alkohol, ale kritikou nešetří. Zahájí třetím předkrmem z lískového těsta. Jaká bude její svíčková s knedlíkem? A co ukrývá Aniččino sladké tajemství?

Pátek: zpívající motorkářka Tereza (27)
Co přichystala svůdná rockerka a motorkářka k poslední večeři? Budou šneci dalším překvapením z těsta, nebo se na talířích objeví opravdoví hlemýždi z parku? A co to zrní v polévce? Čím překvapí roláda z mletého masa či Luciášova laskomina? A dočkáme se ve finále živé hudby?

Foto: TV Prima