Prostřeno! – Čarování kolem plotny i ohniště

Jako dobří kuchaři a velcí hráči se předvedou Pražáci a Středočeši. Sešla se vyrovnaná parta. Divákům se budou chvílemi dělat boule za ušima, meníčka znějí jak z luxusních restaurací, na surovinách a nápojích se nešetřilo. Laťka vaření se zvedla, zato bodování se drželo nízko. Tři muži a dvě ženy udělali malé gastrovýlety do cizích kuchyní, zábava byla také netradiční.


Šaman Pavel uspořádal dokonce seanci kolem ohně s rituály a bubnem. A také si zahrál na dohazovače a dával dohromady Lucku s nezadaným Martinem. Dokonce kvůli tomu otestoval i jeho sexuální orientaci. Inu, šťastný otec sedmi dětí nesnese, aby někdo zůstal sám. Kateřinu dokonce rozplakal. Kdo se ale bude smát jako poslední a odnese si 25 tisíc korun? To se rozhodne tradičně v pátek v 18 hodin na Primě ve finále kuchařské show Prostřeno!

Pondělí: všeználek Michal (29)
Podle Pavla »psí čumák« s dobrým srdcem a zlatýma rukama hodně kritizoval, v jídle ostatních se dost šťoural a všechno věděl nejlépe. Vařil jako první a bifteky si to nijak neulehčil. Uhlídat stupně propečenosti a odhadnout, co si pod tím kdo představuje, je nevděčné. Ale Míšovi samochvála nesmrdí, svůj vývar považuje za nejlepší a basta! Italské přikázání al dente bere tak vážně, že soupeřům připadají jeho fazolky tvrdé. A citronový moučník zase přeslazený.

Úterý: česká selka Karolína (25)
Milovnice české kuchyně se rozhodla pro populární tatarák, i když adjektivum panenský vzbuzuje dohady, zda náhodou nebude z vepřového masa. A proč do něj Kája sype majoránku? Kachna bude konfitovaná, ale Pavel se vysněné kůrčičky nedočká. Jistí to dva druhy knedlíků a moravské zelí. Pro někoho báseň, ovšem podle Michala bramborové knedlíky lepí, houskové jsou z pytlíku, zelí je moc nadrobno a nůž je špinavý. A moučník? Pro většinu hostů famózní.

Středa: jazyková lektorka Lucie (32)
Lucka pojedná večer v asijském stylu a bude to příjemná změna. Podává se rovněž kachna, ale pekingská. Nechybí thajská polévka, čínské vepřové a další citronový moučník, tentokrát v podobě pěny. Kdo nejí hůlkami, má smůlu. Podnikavá Lucie je učitelka, a tak to u ní bude chvíli vypadat jako ve večerním jazykovém kurzu.

Čtvrtek: šaman Pavel (41)
Pavel jídlo miluje a je to něm vidět. Nesnědl by prý jen lidské maso. Téměř neodloží svůj kouzelnický statson, jen při vaření jde klobouk dolů, protože se nad špízy a hadrovou polévkou pěkně zapotí. Nevaří poprvé, možná zvládne na jedničku i štrúdl. Je to neuvěřitelné, ale jeho večeři pochválí i Michal. Výhrady má spíš Karolína, které se nelíbí hostitelovo vtipkování. Zato ji dostane Pavlova seance s manželkou.

Pátek: Yuppík Martin (34)
Mladý muž na úrovni je pro všechny tak trochu záhadou, proto se k němu těší. Co o Martinovi prozradí jeho večeře a byt? Že je to profík, který vystřihne italskou večeři s polévkou minestrone, vlastnoručně upečenou focacciou, steaky z tuňáka a moučníkem brownies se zmrzlinou. Martin myslí prostě na všechno, jenže Karolína nemusí ryby. Uvidíme, zda i tentokrát popřeje náhoda připraveným.

Foto: TV Prima