Prima podá trestní oznámení za napadení reportéra Krimi zpráv

FTV Prima podá trestní oznámení na muže, který v neděli odevzdal bezdomovcům na pražském Václavském náměstí vlastní dítě a zmizel. Zadržený muž totiž včera zaútočil na reportéra FTV Prima Jaroslava Kasnara a způsobil mu vážná zranění.


Reportér Krimi zpráv Jaroslav Kasnar natáčel s kameramanem předvedení otce dvouleté dívenky na policejní služebnu. Jak bývá běžnou novinářskou praxí, zeptal se ho na několik otázek. „Nejdřív na mě zaútočil verbálně, ale přestože měl pouta na rukou, tak se napřáhl a koženou taškou, kterou v rukou držel, mě ještě silně udeřil do hlavy,“ popisuje incident reportér Jaroslav Kasnar.


V tu chvíli měl asi dvouminutový výpadek paměti, přes slabou bolest hlavy ale natáčení v terénu dokončil a vrátil se do redakce. Tam se mu udělalo nevolno. „Motala se mi hlava, měl jsem mžitky před očima a zvracel jsem,“ dodal Kasnar s tím, že ho vzápětí kolega odvezl do nemocnice. Vyšetření potvrdilo otřes mozku a pohmožděnou krční páteř. Podle doporučení lékařů musí reportér zůstat v pracovní neschopnosti nejméně dva týdny. „Televize Prima shromažďuje podklady pro trestní oznámení za ublížení na zdraví. Incident považujeme za nepřípustné narušení novinářské práce,“ uvedl tiskový mluvčí televize David Vaníček.

Foto: TV Prima