Premiéra Sweeney Todd v exkluzivní filmové sobotě na Nova Cinema

Exkluzivní filmový program si připravila pro filmové fanoušky na sobotní večer stanice Nova Cinema. V sobotu 15. září od 21.40 hodin totiž nejprve uvede pod značkou Nova Cinema Exclusive v české televizní premiéře horor režiséra Tima Burtona Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street.


Film vypráví příběh Benjamina Barkera (Johnny Depp), který byl nespravedlivě odsouzen a celých 15 let strávil ve vězení na druhé straně světa, dokud se mu nepodařilo uniknout. Nyní se vrací a je plně rozhodnutý pomstít svou rodinu i zmařené roky. V Londýně se setká se svou novou společnicí Nellie Lovettovou (Helena Bonham Carterová), změní si identitu na Sweeneyho Todda a začne provozovat svou starou živnost – holičství. Svou břitvu však hodlá použít hlavně pro pomstu…


Film je v pořadí šestou celovečerní spoluprací režiséra Tima Burtona a herce Johnnyho Deppa. Jednu z vedlejších rolí si zahrál i »Borat« Sacha Baron Cohen. Na výběrovém konkurzu pro roli Adolfa Pirelliho mimochodem odzpíval Timu Burtonovi celý soundtrack z filmu Šumař na střeše.

Foto: TV Nova