Pravěk útočí – premiéra třetí řady na ČT 1

Časoprostorovou branou k nám pronikají vyhynulé prehistorické příšery. Střet pravěkých monster se současností v dokonalé počítačové animaci – britský sci-fi seriál se vrací na Českou televizi. Premiéra třetí řady od neděle 3. července v 17.15 hodin na ČT 1.


Seriál televize BBC profituje z divácké obliby příběhů, v nichž se střetávají pravěká monstra se současností. V deseti nových epizodách se hrdinové utkají s dalšími nebezpečnými tvory, pronikajícími skrze anomálie do naší současnosti, a stanou tváří v tvář hrozbě, ohrožující nejen budoucnost samotného Centra, ale i existenci lidstva jako takového.


Nick Cutter, otřesený Stephenovou smrtí a zradou své ženy Helen, musí udržet svůj tým pohromadě a připravit jej na nové výzvy. Kromě postav, které již diváci znají, tedy Connora Templea, Abby Maitlandové, Jenny Lewisové a Jamese Lestera, tým v průběhu třetí série posílí někteří noví členové: zarputilý policista Danny Quinn, energická egyptoložka Sarah Pageová, nebo nový velitel bezpečnosti Centra pro výzkum anomálií kapitán Becker.

O seriálu
Seriál televize BBC, profitující z divácké obliby příběhů, v nichž se střetávají pravěká monstra se současností a využívající počítačové animace, kterou tvůrci BBC dovedli k dokonalosti například v Putování s dinosaury, se vrací. Nick Cutter, otřesený Stephenovou smrtí a zradou své ženy Helen, musí udržet svůj tým pohromadě a připravit jej na nové výzvy. Kromě postav, které již diváci znají, tedy Connora Templea, Abby Maitlandové, Jenny Lewisové a Jamese Lestera, tým v průběhu třetí série posílí někteří noví členové: zarputilý policista Danny Quinn, energická egyptoložka Sarah Pageová, nebo nový velitel bezpečnosti Centra pro výzkum anomálií kapitán Becker. V deseti nových epizodách se hrdinové utkají s dalšími nebezpečnými tvory, pronikajícími skrze anomálie do naší současnosti, a stanou tváří v tvář hrozbě, ohrožující nejen budoucnost samotného Centra, ale i existenci lidstva jako takového.

Epizoda 1
V Britském muzeu se během přípravy výstavy, věnované starověkému Egyptu, otevře uvnitř záhadného monumentu zvaného Sluneční klec anomálie. Z jejího nitra se vynoří pristichampsus, smrtelně nebezpečný prehistorický předchůdce dnešních krokodýlů, který žil v období eocénu před nějakými pětapadesáti miliony let. Na místo je z Centra pro výzkum anomálií, zvaného též Archa, okamžitě vyslán tým profesora Cuttera, posílený o nového velitele bezpečnosti kapitána Beckera. Úkol je jasný, vypátrat a zneškodnit nevítaného hosta dříve, než stačí v londýnských ulicích napáchat větší škody. Týmu svými znalostmi pomůže energická egyptoložka Sarah Pageová. Zatímco jeho lidé bojují s pravěkým zvířetem, musí James Lester odrážet nevítaný zájem, který o práci Centra projeví ctižádostivá zaměstnankyně ministerstva vnitra Christine Johnsonová..

Hrají: D. Henshall, A.-L. Potts, H. Spearittová, L. Brownová, B. Miller, J. Aubreyová, B. Mansfield, L. Rouassová a další. Režie Tony Mitchell.

Foto: Česká televize