Poledňáková začala natáčet komedii Líbáš jako ďábel

Novou českou komedii režisérky Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel, jejímž hlavním partnerem je televize Nova, začala natáčet v neděli 28. srpna 2011 společnost Falcon. Volné pokračování úspěšného filmu Líbáš jako bůh se zrodí dílem v České republice a dílem v Maroku. Slavnostní premiéra se uskuteční v květnu 2012.


Televize Nova je hlavním partnerem nové české komedie Líbáš jako ďábel, kterou v neděli 28. srpna 2011 začala natáčet společnost Falcon, a. s. Režisérkou volného pokračování filmu Líbáš jako bůh je opět královna české komedie, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková. Natáčet se bude v České republice a v Maroku, slavnostní premiéra se uskuteční v květnu 2012.


Notoricky známé kvarteto hlavních hrdinů, které opět ztvární Kamila Magálová (Helena), Jiří Bartoška (Karel), Eva Holubová (Bohunka) a Oldřich Kaiser (František), posílá autorka do nových životních situací. „I když jsem nepomýšlela na pokračování, občas jsem si položila otázku, jak tyhle vztahy mohou dopadnout. A stejnou mi kladli i diváci,“ říká Marie Poledňáková. „Přiznávám, že i já sama jsem byla zvědavá… A tak jsem se rozhodla dát svým hrdinům šanci.“


Nový příběh začíná, když jsou staré manželské svazky definitivní minulostí a Helena s Františkem se pokoušejí začít nový, společný život. Ovšem jak už to tak bývá, pouta s bývalým životem nelze zpřetrhat jen tak snadno. Stále je to vaše rodina, vaše okolí a vaši bývalí partneři do společného života nutně stále patří. Helenin bývalý manžel, úspěšný spisovatel Karel, se sice konečně odstěhoval ze společné domácnosti, může žít naplno svůj život svůdníka, ale začíná zjišťovat, že mu cosi chybí. Na Františkovu exmanželku Bohunku, energickou dámu zvyklou vše řídit, pak situace dopadá ještě tíživěji. Oba hledají cesty, jak Františka a Helenu znovu získat pro sebe.


Nový projekt Líbáš jako ďábel volně navazuje na film roku 2009 Líbáš jako bůh, ze kterého jsou i naše snímky, jenž vidělo v kinech 907 000 diváků a byl oceněn Českým lvem 2009 pro divácky nejúspěšnější český film roku. Situační komedie, přímo nabitá nečekanými zvraty, se v ději soustředí na výrazné charaktery čtyř postav zralého věku. Kameramanem je pětinásobný držitel Českého lva Vladimír Smutný, architektem Martin Vačkář. Kostýmy vytvořila známá česká módní návrhářka Taťána Kovaříková a hudbu složí Petr Malásek. Vedle hvězdné herecké čtveřice uvidíme ve filmu i Nelu Boudovou, Jiřího Langmajera, Romana Vojtka, Marthu Issovou, Terezu Kostkovou, Milana Šteindlera, Petra Nárožného a další.

Foto: www.libasjakobuh.cz