Petr Štěpán je muž s tajemstvím

Muž, který se po dvou letech vrací z vězení, aby udělal za minulostí tlustou čáru a začal nový život. Zjišťuje ale, že některé věci jsou nenávratně pryč. Tak vstupuje do nové řady primáckých Cest domů Mikuláš Navrátil, kterého hraje Petr Štěpán.


Mikuláš Navrátil je ekonom a obchodník, který zabředl do čachrů s nemovitostmi. Za svou chybu si odseděl dva roky a teď doufá, že už si všechnu smůlu v životě vybral. Hned jak opustí vězení, ho ale čeká první nepříjemná zpráva. Manželka Lucie (Henrieta Hornáčková) začala mezitím žít s jeho mladším bratrem. Jak se s tím výbušný Mikuláš smíří?
„Nebude se s tím smiřovat lehce. Divák očekává nějaký konflikt a dočká se ho. Vztah mezi bratry se pak sice urovná, ale stále to bude mezi nimi doutnat. Mikuláš není žádný násilník, i když se občas projevuje trochu agresivně a možná leccos tají. Je i přes svou kriminální minulost spíš kladná postava, ale má v sobě nějaký zvláštní spodní proud. Jakoby nad ním neustále visel nějaký otazník, jakési tajemství,“ říká o této roli Petr Štěpán.


Mikuláš se mu hraje velmi dobře. Je mu sympatický jeho jízlivý až sarkastický humor, který prý mají společný. Líbí se mu, že Mikuláš je plný rozporů, pere se v něm třeba jistá zhrzenost se stále přežívající láskou vůči Lucii. Drobnou komplikací je pro herce fakt, že kvůli natáčení musí dojíždět z Brna, kde žije, do Prahy, takže pokud má nástup ráno, musí vstávat uprostřed noci, aby byl na place včas. „Není to nic příjemného, ale zvykl jsem si, už jsem kvůli jiné práci taky dojížděl do Prahy. Chce to mít dobré auto a být zodpovědný a jít si dřív lehnout. Lidé se mě občas ptají, proč se do Prahy nepřestěhuju. Mně se ale nechce, bydlíme na okraji Brna, odkud jsem za pět minut na dálnici. V Brně mám skvělou partu kamarádů v divadle, začal jsem také učit na JAMU, mám tam rodinu, zázemí. Dokud to půjde, nebudu to měnit,“ vysvětluje Petr Štěpán.

Foto: TV Prima