Operní diva Pecková si pořídila letenku do ráje!

Letenka do ráje přináší téměř intimní portrét slavné české mezzosopranistky Dagmar Peckové. Je jí padesát let, třicet let profesionálně zpívá a má dvě děti. Koprodukční dokument ČT natočil režisér Zbyněk Mikulík. Premiéra na ČT2 v sobotu 17. prosince od 20.50 hodin.


Dokumentární portrét operní pěvkyně světového renomé Dagmar Peckové uvede Dvojka v sobotu 17. prosince 2011 od 20:50 hodin. Snímek přibližuje její téměř třicetiletou profesní kariéru, realizovanou na světových operních scénách. Poprvé také slavná umělkyně nechává filmaře nahlédnout hlouběji i do svého soukromého života. „Já jsem ráda za tenhle film, protože si myslím, že mě ukazuje takovou, jaká skutečně jsem a mám z toho filmu radost,“ prozrazuje umělkyně v pořadu Svět ČT.


Dagmar Pecková oslavila letos padesátiny. Třicet let profesionálně zpívá, je Češkou. Se svými dvěma dětmi a současným manželem žije ve Spolkové republice Německo, nedaleko francouzsko-švýcarských hranic. S překvapivou otevřeností mluví ve filmu o tom, co bylo, ale nikdo se jí na to nikdy nezeptal, protože je hvězdou operního nebe. Zvažuje i svou pěveckou krizi a neúspěch v Rusalce v roce 2009 v Národním divadle. I ty ale patří k její profesi a změnily se v hodnotnou zkušenost. „Samozřejmě, když to odnesou nervy, tak to odnese hlas. Člověk si potom přestane věřit,“ říká mimo jiné ve filmu Dagmar Pecková. Proslulá operní hvězda se profesně nepatlá ve vlastním žalu. Snaží se negativní zkušenost kladně zúročit pro věci budoucí.


Dokument v koprodukci České televize a Zbyňka Mikulíka bohatě využívá zcela ojedinělou možnost nahlédnout do soukromého videoarchivu umělkyně i pozvání na německou oslavu svých narozenin. „Ona se zachovala nesmírně velkoryse a pustila nás kamkoli jsme si řekli. Přinesla svoje soukromé archivy, položila je na stůl a řekla, dělejte si s nimi, co chcete. Pustila nás do svého nového domova ve Schwarzwaldu, kde se nikdy nenatáčelo…“ říká režisér Zbyněk Mikulík ve Světě ČT.

Foto: Česká televize