Operace plicního nádoru v dalším díle Nemocnice Motol

Co vše je v dnešní medicíně možné, komu lékaři za použití nejnovějších metod dokážou pomoci? Skutečný život, skutečné případy, skuteční lékaři, skutečná nemocnice. Ve čtvrtek 21. dubna v dalším díle cyklu Nemocnice Motol ve 20.15 na Primě se diváci podívají mimo jiné na chirurgickou kliniku, kde budou lékaři odstraňovat plicní nádor.

Paní Kokštejnová a prof. Lischke před operací
Paní Věře Kokštejnové je čtyřiašedesát let a lékaři u ní objevili velký nádor na plicích, který prorůstá do bránice a k srdci. Profesor Lischke se rozhodne pro rychlou a radikální operaci. Pro náročný zákrok je připraven i mimotělní oběh, ten ale nakonec není potřeba. Lékaři pacientce odstraní nádor i s bránicí, místo které našijí speciální síťku. „Odstranili jsme část plic – dolní lalok s nádorem, který vrůstal do srdce a do bránice. Museli jsme tedy resekovat i bránici a část levé srdeční síně. Nádor byl lokálně pokročilý, ale věděli jsme, že se nerozšířil do lymfatických uzlin. Pak je třeba udělat maximum a opravdu vše, aby bylo možno nádor chirurgicky odstranit. Defekt v bránici je potřeba zavřít a k tomu používáme speciální síťku, která je pevná a je organismem velmi dobře tolerována,“ uvádí prof. MUDr. Robert Lischke z III. chirurgické kliniky.
Stav paní Věry se po operaci postupně zlepšil, po odpojení od ventilace byla z JIP přeložena na standardní pokoj.

Paní Kokštejnová_operaceRekonvalescence u ní probíhala dobře, a tak ji lékaři propustili domů. „Úspěšně absolvovala onkologickou léčbu po operaci. Nedávno jsme spolu mluvili a je zcela spokojená,“ dodává profesor Lischke.
Skuteční pacienti, opravdoví lékaři, odhalení i těch nejtěžších diagnóz, včetně unikátních záběrů z operačních sálů. Další díl cyklu Nemocnice Motol již ve čtvrtek 21. dubna ve 20.15 hodin na Primě.

paní Kokštejnová_propuštění

Foto: TV Prima

1920x1080px_osudy_hvezd