Nový seriál Gympl s (r)učením omezeným od září na Nově

Na tiskové konferenci skupiny Nova k podzimnímu schématu byl představen mimo jiné i nový seriál z dílny produkční společnosti MediaPro Pictures, který na své obrazovky již v září uvede TV Nova. V hlavních rolích uvidí diváci Libuši Šafránkovou, Karla Heřmánka, Ondřeje Brzobohatého a mnoho dalších. Seriál si jistě brzy najde své příznivce, nejen pro své skvělé herecké obsazení, ale i zpracování a tvůrčí štáb, ke kterému patří režisér Jiří Chlumský, kameraman Asen Šopov, scénáristé Lucie Paulová, Jana Skořepová, Tomáš Baldýnský, Halina Pawlovská či Jan Prušinovský.


Seriál Gympl s (r)učením omezeným přenese televizní diváky zpátky do světa školních lavic, který kdysi důvěrně znali nebo se v něm, ať už jako rodiče, učitelé nebo studenti, pohybují dodnes. Základní synopsí seriálu je příběh jednoho maloměstkého gymnázia, které pomalu prohrává svůj problém se špatnou pověstí. Vše došlo tak daleko, že má před sebou pochybná střední škola poslední rok své existence. Situace se zdá být neřešitelnou, muselo by se totiž stát »něco« natolik zásadního, aby bylo blížící se zrušení odvráceno. Cesta k takovému cíli je ale trnitá a naděje na zázrak se den za dnem snižuje.


Herecké obsazení seriálu slibuje skvělou podívanou. V hlavních rolích se exluzivně představí legendy českého filmu a hvězdy z řad showbyznysu. Každý týden budu mít diváci možnost sledovat skvělé herecké výkony Libuše Šafránkové, Karla Heřmánka, Onřeje Brzobohatého, Zuzany Bydžovské, Milana Šteindlera, Václava Vydry, Kristýny Leichtové, Marty Jandové nebo Lucie Benešové. Vedle hereckých špiček se představí i řada mladých výrazných talentů, jako například Jáchym Kraus, Jan Maršál nebo Tereza Nvotová.


Režisérskou taktovku má pevně pod kontrolou Jiří Chlumský, absolvent pražské FAMU a zkušený režisér mnoha projektů, například Stůj, nebo se netrefím, Kriminálka Anděl, Prachy dělaj člověka a jiné. Hlavním kameramanem je člen A.Č.K. Asen Šopov. Mezi jeho natočené snímky patří mimo jiné Westernstory, Doktor od jezera hrochů, Wanted (kamera 2. štábu) a Želary. Ateliér měl na starost mladý talentovaný architekt Hynek Dřízhal. Na seriálu Gympl… se podílí i hvězdný autorský tým: šéfautorkou je Lucie Paulová (Ordinace v růžové zahradě, Ulice), dramaturgyní Jana Skořepová (Ordinace v růžové zahradě), Tomáš Baldýnský (Comeback), Halina Pawlovská (Vrať se do hrobu, Díky za každé nové ráno, Nestyda), Jan Prušinovský (Okresní přebor, Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka, Soukromé pasti), Jan Drbohlav (Habermanův mlýn) a mnoho dalších.

Foto: TV Nova