Nova získala dvě nominace na Promax Awards

Dvě nominace na prestižní ocenění PromaxBDA 2011 Europe získala televize Nova za dvě kampaně pro svůj hudebně-lifestylový kanál MTV. Na shortlist se dostal MTV Image Spot a MTV Budíček z dílny kreativního oddělení televize Nova. Ceny vítězům v jednotlivých kategoriích budou předány během slavnostního vyhlášení v úterý 12. dubna 2011 v Berlíně.


Ocenění PromaxBDA, přirovnávané ve světě elektronických médií k Oscarům, hodnotí unikátní počiny v oblasti kreativity a efektivnosti reklamních a promo kampaní. Z dílny TV Nova se v letošním ročníku do nominací probojovaly dvě kampaně, a to zaváděcí spot ke startu hudebního kanálu MTV v České republice a na Slovensku a znělka ranního hudebního bloku MTV Budíček. „Z nominací na Promax Awards máme velkou radost, protože je extrémně složité se v této soutěži prosadit. Zvláště pak, když přicházíte z menšího televizního trhu. V minulosti jsme několik cen Promax získali, takže by bylo fajn v této tradici pokračovat,“ říká Michal Pacina, kreativní ředitel televize Nova.

MTV Image spot .. Nominace Best Use Of An Original Music Composition In A Promo
Zaváděcí spot ke startu hudebního kanálu MTV v České republice a na Slovensku. Ve potu se MTV představuje nejen jako kanál, kde může divák najít hudbu, ale také pořady o životním stylu, adrenalinové sporty, informace o multimediích, zábavu a reality show. Diváci mohli spot vidět i na televizních obrazovkách TV NOVA v listopadu 2009. Jednalo se o první výrobu kreativního oddělení TV NOVA pro hudební kanál MTV.
Koncept: Patrik Kettner, Michal Pacina
Hudba: Patrik Kettner, Marian Balata

MTV Budíček .. Nominace Best On-Air Ident (In-House)
Znělka ranního hudebního bloku výtvarníka Milana Malíka se stylizovanými budíčky-roboty vznikala společně s dalšími znělkami hudebních bloků MTV (MTV Budíček, MTV Chillout Zone, MTV Menu, MTV Urban, MTV Hits, MTV Go!) a jedná se o první znělky programových bloků od českých výtvarníků pro MTV. Tyto znělky se staly přirozenou součástí grafického setu vysílání české a slovenské mutace MTV.
Koncept, grafický návrh: Milan Malík
Hudba: Marian Balata
Supervize: Radovan Černý

Foto: TV Nova