Na vlastní oči – jaké kauzy poodhalí středeční díl?

Středeční díl pořadu Na vlastní oči přináší opět zajímavá témata a kauzy. Investigativní žurnalistiku v podání reportérského týmu »Očí« mohou diváci sledovat tradičně ve středu 30. ledna od 21.55 hodin na TV Nova.


Problematikou posudků soudních znalců se zabýval Lukáš Landa – tyto posudky hrají v soudních procesech často velice významnou roli, rozhodují o vině či nevině pachatele, v majetkových sporech atd. Týmu »Očí« se podařilo natočit na skrytou kameru znalce, který je schopný za úplatu napsat posudek jakýkoliv, bez ohledu na skutečnost.
Josef Klíma se vrací k případu, který byl divákům představen již před časem. Jeden vesničan se rozhodl zatarasit příjezdovou cestu a zásadně tak zkomplikoval život desítkám rodin. K vyřešení problému pomohla až naše reportáž.
Marcela Sobotková natáčela s rodinami, které už několik let bojují s Ministerstvem obrany o své pozemky, na kterých armáda postavila letiště. Celý konflikt eskaloval až do té míry, že reálně hrozí demolice letiště.
Závěrečná reportáž přinese příběh dvou děvčat, sester, které na prahu dospělosti osiřely. Kromě bolestné ztráty se ale musely vyrovnat i s dluhy, které zdědily.

Foto: TV Nova