Na vlastní oči – novodobý krotitel duchů i vlna daňových úniků

Dnešní díl pořadu Na vlastní oči, který TV Nova odvysílá ve 21.45 hodin po Gymplu s (r)učením omezeným, nabídne reportáž o novodobém krotiteli duchů, vlně daňových úniků a příběh, který bohužel může potkat každého z nás.


Reportáž Karolíny Liškové odkrývá příběh Andreje Dragomireckého – novodobého krotitele duchů. Specialista na minulé životy přichází s teorií, že svět je plný duší zemřelých lidí, se kterými je dobré být za dobře, aby nám neškodily – on s nimi rozmlouvá pomocí »média« a usměrňuje jejich aktivitu tak, aby neubližovali jeho klientům, kteří k němu přichází s psychickými potížemi.


Po éře velkých daňových úniků při obchodech s lehkými topnými oleji v 90. letech zaplavila naši republiku v posledních letech další vlna daňových podvodů – obchodníci s palivy okrádají sofistikovaným způsobem stát na DPH – odhady těchto úniků se pohybují v rozmezí 8 – 10 miliard korun ročně – stát ale neumí najít dostatečně účinné nástroje na to, aby tyto úniky zarazil – může se tak stát, že dnes obchoduje s naftou i člověk, za nímž zůstaly předlužené firmy s daňovými nedoplatky v řádech stamilionů, převedené na bílé koně – to dokazuje reportáž Marcely Sobotkové.
Následující příběh může potkat každého – půjdete po přechodu, srazí vás auto a zmrzačí na celý život – tak jak se to stalo ženě z reportáže – ta přišla o nohu; soud jí sice přiřkl velkorysé odškodnění, které ji alespoň částečně vynahradilo to, čím si bez svého přičinění musela projít; ale ouha – přestože pojišťovna řidiče peníze ženě vyplatila, dál se soudila – věc se dostala až na stůl Nejvyššího soudu – jeho rozhodnutí všechny šokovalo.

Foto: TV Nova