Muži vyhledávají válečné dokumenty, láká zejména Druhá světová válka v barvě

Letošní pětasedmdesáté výročí vypuknutí druhé světové války připomíná Česká televize také historickými a válečnými dokumenty, které se těší vysokému diváckému zájmu. K nejatraktivnějším titulům patří zejména unikátní dokumentární cyklus Druhá světová válka v barvě, který tento týden přilákal k obrazovkám 420 tisíc diváků. Muži přitom tvořili plné tři čtvrtiny publika.


„Dokumenty k druhé světové válce a válečné historii obecně jsou divácky velmi oblíbené. Česká televize se snaží vysílat ty nejzajímavější a nejkvalitnější projekty, které diváci oceňují nejen vysokou sledovaností, ale i spokojeností, jež je pro nás základním měřítkem úspěšnosti pořadu. Cyklus druhá světová válka v barvě dosahuje nadprůměrného hodnocení jak z hlediska originality pořadu tak i míry zaujetí,“ konstatuje ředitel programu České televize Milan Fridrich.
Třináctidílný britský cyklus Druhá světová válka v barvě sleduje v průměru přes 360 tisíc diváků. Zatím poslední odvysílaný díl s názvem Sovětský válečný stroj přilákal k obrazovkám téměř 420 tisíc diváků. Mezi další oblíbené cykly patří také Poslední tajemství Třetí říše a Dukla – krev a mýtus, které si nenechalo ujít v průměru více než 280 tisíc dospělých diváků. Historické a válečné dokumenty jsou vyhledávané zejména mužskou částí publika.


Druhá světová válka v barvě se věnuje létům 1939 – 1945 a nabízí nejlepší sbírku vzácných a dosud nezveřejněných záběrů z druhé světové války v kolorované podobě. Díky využití moderní techniky a možností současné grafiky ukazuje atmosféru tehdejší doby nezvyklým způsobem. Posledních pět dílů (Operace Overlord, Kruh se uzavírá, Válka o ostrovy, Vítězství v Evropě a Vítězství v Tichomoří) uvede program ČT2 v obvyklém čase každé pondělí od 20 hodin.

Foto: Česká televize