Londýnské National Theatre bude streamovat divácky úspěšná představení

Přenosy britského divadla do kin NT Live se mimořádně přesouvají do online světa. Londýnské National Theatre otevřelo archiv a prostřednictvím svého kanálu YouTube připomene každý týden jedno divácky úspěšné představení. Nový cyklus s názvem NT Live doma nabídne 2. dubna hru Sám na dva šéfy, později Jana Eyrová, Ostrov pokladů a Večer tříkrálový.

NT Live doma začíná populárním představením Sám na dva šéfy s Jamesem Cordenem v hlavní roli. Corden patří už několik let k nejpopulárnějším postávám amerického showbyznysu díky své The Late Late Show s Carpool Karaoke. Cestičku ke slávě mu v USA zametla právě role věčně hladového a zbrkle vynalézavého sluhy dvou pánů, hlavního hrdiny zmodernizované verze klasiky Carla Goldoniho.

Jedna z nejvtipnějších inscenací v historii

„Dramatik Richard Bean vytvořil divokou frašku kombinující původní hru se specifickým anglosaským verbálním a fyzickým humorem. Výsledkem je jedna z nejvtipnějších inscenací v historii britského Národního divadla,“ napsal tehdy Michael Billington z Guardianu a hře udělil absolutní hodnocení.

Záznamy z londýnského National Theatre se objeví na YouTube vždy ve čtvrtek ve 20:00 a zůstanou online po celý týden. O týden později, tedy 9. dubna, přijde na řadu streaming záznamu hry Jana Eyrová, týden na to Ostrov pokladů a později Večer tříkrálový.

Program NT Live doma:

Čtvrtek 2. dubna – Sám na dva šéfy

Čtvrtek 9. dubna – Jana Eyrová

Čtvrtek 16. dubna – Ostrov pokladů

Čtvrtek 23. dubna – Večer tříkrálový

 

Oficiální české stránky NT Live: www.ntlive.cz | www.vicnezfilm.cz

 

Foto: Aerofilms