Legendy pod vodou

Nabídneme vám netradiční pohled pod hladinu. Páteční večery vám nachystají pořádné rybí kousky a krále sladkých vod z celého světa. A jaká je skutečná pravda o delfínech a žralocích? Rozhodně vás překvapíme na Prima ZOOM.

Congo Tiger Fish DSC_0600

Nejen rybáři jásají:
od 29. 7. 20.00 – Legendární ryby
od 29. 7. 21.20 – Irský oceán

Legendární ryby (12 dílů, pátky ve 20.00)
Skupina francouzských rybářů vyráží do různých koutů světa na lov těch nejzajímavějších druhů ryb. Začneme v Brazílii, kde na ně čeká několik pozoruhodných ryb. Skupina se na osm dní ubytovala u kmene Kamayurů, kteří žijí v naprosté rovnováze s přírodou. V blízkosti jejich obydlí se setkávají tři řeky, a proto je tam ryb dostatek. Mnoho ryb, které jinde nežijí, se tady vyskytuje v hojném počtu. Rybářům se podaří chytit pavony, sumce, aymary, zubatice, úhoře, jednoho kajmana, anténovce i rejnoka. Úlovky jsou krásné, ale dost jich také z háčků uniklo. Každý úlovek byl pro rybáře boj. Všechny ryby byly vyfoceny a pak puštěny zpátky do přírody.
Rovněž další výpravy budou zajímavé – půjde například o chytání vzácného druhu hadohlavce v Thajsku. V Maroku bude cílem přehrada, kam byli v 90. letech vysazeni kapři, a můžete se těšit na kusy mezi 20–30 kg. A znáte bingu tygří? Také v blízké Francii se dají chytit krásné štiky a co je to za rybu, která měří 233 cm a dá se ulovit na Rhôně? Jsou ale také dny, kdy se nechytí nic, ani malé ryby neberou. Přijměte pozvání na výpravu po světě, prozkoumejte různé rybářské techniky, seznamte se se světovými rybími velikány, ale hlavně poznejte místní krajinu i lidi.

IrelandsOcean4

29. 7. – Divoký lov u Kamayurů
5. 8. – Lov hadohlavce v Thajsku
12. 8. – Lov kostlína obrovského v Texasu
19. 8. – Kapři středního Atlasu
26. 8. – Lov trahira ve Francouzské Guyaně
2. 9. – Lov okouna nilského
9. 9. – Lov tajmena v Mongolsku
16. 9. – Lov černého papuánského okouna
23. 9. – Lov štiky v Kanadě
30. 9. – Lov bingy tygří v Kongu
7. 10. – Sumec velký ve Francii
14. 10. – Lidožravý sumec v Indii

Irský oceán (2 díly, pátek po 21.00)
V mořích okolo Irska žijí úžasně různorodí živočichové. Mělké vody se hemží nejen delfíny nebo žraloky, ale jsou také plné planktonu. Irský oceán je navíc domovem myriády různých malých tvorečků. Tato dvoudílná mini série nahlíží na vztah člověka k moři včera i dnes a zabývá se všeobecným veřejným míněním o delfínech a žralocích. Jsou delfíni skutečně vysoce inteligentní a citlivá zvířata schopná léčit nemocné děti? Proč Atlantský oceán vyplavuje na pobřeží znepokojivě velké množství jejich mrtvých těl? A jsou žraloci opravdu tak děsiví netvoři, kteří celé dny a noci číhají pod hladinou připraveni kousat a žrát? Skutečnost je vcelku překvapivá a vybízí k zamyšlení.

29. 7. – Život v mělkých vodách
5. 8. – Život v mírném pásu

Foto: www.prima-zoom.cz