Legendární Beskydská sedmička

»95 kilometrů, které ti změní život!« Tak zní krédo nejextrémnějšího horského maratonu v České republice s názvem Beskydská sedmička. Je to jen fráze, nebo pravda? Odpověď na tuto otázku poskytne dokument o outdoorovém fenoménu, zachycující nejen jeho vznik a současnost, ale hlavně jeho smysl pro člověka jako takového. Beskydská sedmička, často zkráceně jen B7, je extrémní závod, horský ultramaraton a horský dálkový pochod v Moravskoslezských Beskydech. Jedná se také o mistrovství ČR v horském maratonu dvojic. Vydejte se z Třince do Frenštátu po svých přes celé Beskydy!

Sáhněte si na dno sil na Prima ZOOM:

  1. 5. ve 20.55 h. – Beskydská sedmička – 95 kilometrů, které ti změní život

 

Beskydská sedmička – 95 kilometrů, které ti změní život (repríza ve středu 4. 5. v 16.45 h.)

Horský ultramaraton, a zároveň dálkový pochod. To je náročný extrémní závod s názvem Beskydská sedmička. Jeho heslo zní: 95 kilometrů, které ti změní život. Každý závodník si projde očistcem. A tvůrci tohoto dokumentárního filmu Beskydskou sedmičku milují. Proto se rozhodli přiblížit tento outdoorový fenomén i nám ostatním. Nejtěžší horský závod v České republice tak mohou prožít i diváci pohodlně zaboření do svých měkkých gaučů.

Takřka stokilometrový závod vede přes nejkrásnější vrcholy Moravskoslezských Beskyd. Začal v roce 2010 jako malé setkání přátel a příznivců ultramaratonu, ale téměř okamžitě vyrostl do akce pro tři tisíce běžců. Proč se někdo účastní závodu, jehož běžnou a neoddělitelnou součástí bývá bolest a utrpení? Jak je možné, že elitní závodníci zdolají trať za méně než dvanáct hodin? A koho to vůbec napadlo? O Beskydské sedmičce už byly natočeny desítky reportáží, ale zatím žádný film. Tento dokument o B7 jako úplně první ukazuje krev, pot a slzy tohoto věhlasného závodu. Přibližuje, za jakých okolností vznikal, jak vypadá a probíhá v dnešní době, a hlavně – jaký má vlastně smysl.

Foto: TV Prima