Kriminalista Mareš: Každý je schopen vraždy!

Policejní vyšetřovatel a kriminalista Josef Mareš vedl vyšetřovací tým známého případu »Anička«. Vzpomínat na něj bude zřejmě ještě dlouho. „Za osmnáct let, co dělám na vraždách, to byl nejsmutnější případ. Spolupracovali jsme úzce s rodinou, a tak to člověk celé bere trochu osobně,“ přizná smutně v televizní Show Jana Krause a dodá: „Ideální by bylo, kdyby člověk na konci vyšetřování za každým případem zabouchl dveře a zapomněl, ale bohužel, nejde to.“


Jana Krause zajímá, jaký vztah si k pachatelům vražd vytvoří. „Pachatel musí v prvé řadě přiznat svou vinu a já někdy pochopím, proč to udělal, a někdy také ne.“ Vzpomene si také na jeden ze svých prvních případů takzvaných orlických vražd. „Vyšetřoval jsem tehdy případ, který nakonec nebyl nikdy vyšetřen, ale díky tomu jsme přišli na orlické vraždy. Byl jsem u toho, když se sudy s oběťmi vytahovaly a otvíraly. Pak jsem jel s kamarády na čundr, a když jsme otvírali konzervu, vrátilo se mi to a nemohl jsem tu konzervu jíst,“ prozradí.


Jan Kraus chce ještě něco vědět o případu zmizelé Aničky a o tom, že policisté místo, kde bylo její mrtvé tělo, přehlédli. „Měli jsme indicie, že Anička tam někde bude, ale pak nás překvapilo počasí. Pes je sice výborný, že spolupracuje, ale nemůže mluvit,“ vysvětlí mu šéf vyšetřovacího týmu. Zkušený policista si myslí, že každý je schopen vraždy. „Já jsem byl v tom stavu několikrát, ale nikdy jsem to nedotáhl do konce,“ přizná se smíchem moderátor.


Kriminalista Josef Mareš, ale i herečka Andrea Čunderlíková a druidská kněžka Noira budou dnes hosty Jana Krause. Jak se na vrahy dívá zkušený policista? Co dnes dělá nezapomenutelná Ina z Nemocnice na kraji města? A na co všechno je dobrý okultismus? Dozvíte se v premiérovém třicátém třetím díle Show Jana Krause v pátek 15. dubna ve 22 hodin na Primě.

Foto: TV Prima