Nejlepší světový házenkář Filip Jícha, human design profesionál Jakub Střítezský a herečka Iva Pazderková budou dnes večer hosty Jana Krause. Kolik signálů má jeden házenkářský zápas? Co může naučit human design? A je Pazderková pořád blbá blondýna? To vše, ale i spoustu dalších věcí se dozvíte v premiérovém dvacátém devátém díle Show Jana Krause v pátek 18. března ve 21.50 hodin na Primě.
Nejlepší házenkář světa Filip Jícha hraje v německém Kielu. „V Německu je házená dost oblíbeným sportem, lidi chodí na zápasy, zajímají se o tento sport, což je pro sportovce příjemné,“ usmívá se Jícha. Jana Krause ale zajímá, zda je pravda, že v házené jsou nejdůležitější signály. „To je opravdu to nejdůležitější,“ potvrdí nejlepší světový hráč. „Signály mají většinou názvy měst a států. Třeba zazní signál Drážďany vlevo,“ překvapí moderátora. A snaží se Janu Krausovi podrobně vysvětlit, jak by v praxi vypadal konkrétní házenkářský útok. „Na zápas máme asi 60 signálů,“ prozradí už konsternovanému Janu Krausovi. „Ještě je dělíme jako Drážďany 2 nebo Drážďany 3,“ upřesní. „Každé družstvo má svoje signály, ale časem už některé signály soupeřů známe a oni znají ty naše, tak je musíme obměňovat,“ dodá.
Jana Krause ovšem zajímá i osobní život nejlepšího světového házenkáře, který většinu času kvůli zápasům procestuje. „Moje žena je na mateřské – máme malou dceru – a manželka je typ člověka, který rozhodně nesedí doma a nečeká, až přijdu domů,“ poodhalí své soukromí úspěšný sportovec.
Jakub Střítezský se zabývá metodou human design. „Je to metoda, jak se správně v životě rozhodovat. Pomáhá zkvalitnit život,“ upřesní. Janu Krausovi také vypracoval podle jeho data narození osobní charakteristiku. „Trochu je problém, že nevím, v kterou hodinu jsem se přesně narodil, a tak Jakub vypracoval dvě alternativy – a já si vyberu tu lepší,“ vysvětlí moderátor, kterou analýzu bude akceptovat.
Energetická mapa Jana Krause pak podle human design profesionála ukazuje: „Že jste velmi citlivý na emoce druhých lidí. Jste král, spoustu toho dokážete, ale nepatří vám pak kontrola nad tím, co uděláte,“ čte ve zpracovaném obrázku Jakub. V rozhovoru také prozradí, že tři roky žil na Tchaj-wanu, kde učil děti ve školce angličtinu, potom prožil také rok v Indii. A právě tam se naučil metodu human design. „Jsem jediný u nás, kdo dělá výklad pomocí human designu,“ pochlubí se. A nakonec prozradí, že jeho klienty jsou hlavně ženy. „No jo, víkendové semináře, oheň, pěkné místo. To děláte hezkou práci,“ podotkne Jan Kraus.
Foto: TV Prima