Královská svatba živě pouze na tn.cz

Živý přenos z královské svatby v Londýně bude jako jediný zpravodajský portál v České republice vysílat 29. dubna 2011 portál skupiny Nova TN.cz. Již dnes zahájí provoz na těchto stránkách zvláštní sekce, nazvaná Královská svatba. Televize Nova odvysílá u příležitosti svatby století dva unikátní pořady.


Zpravodajský portál TN.CZ bude jako jediný vysílat živě nejen svatební obřad, ale i všechny s ním související akce – po celý den 29. dubna 2011. Na těchto webových stránkách bude vytvořena zvláštní sekce Královská svatba, která bude spuštěna již ve středu 20. dubna 2011. Svým návštěvníkům nabídne řadu zajímavých článků a mimořádných videí na toto téma. V den svatby, tedy v pátek 29. dubna 2011, se sekce změní – dominantní v ní bude videopřehrávač, na němž poběží od 8 do 19 hodin přímý přenos ze svatebního dne britského prince Williama a jeho snoubenky Kate Middletonové. Po celý den budou návštěvníky stránek provádět událostmi v britské metropoli renomovaný komentátor a překladatelka. Po skončení přímého přenosu budou záběry ještě nějakou dobu volně přístupné všem návštěvníkům portálu.


Pátek 29. dubna 2011 se stane dalším důležitým historickým datem v dějinách britské monarchie. Následník trůnu princ William a jeho snoubenka Kate Middleton si řeknou »ano« ve Westminsterském opatství v Londýně. V tento den bude v celé Velké Británii vyhlášen »bank holiday« neboli státem uznaný svátek. Prostřednictvím televizních obrazovek budou svatební obřad sledovat miliony diváků na celém světě a o informace o této velkolepé události nebudou díky televizi Nova ochuzeni ani diváci u nás. U příležitosti slavného dne zařazuje TV Nova v sobotu 23. dubna 2011 do podvečerního vysílání před Televizními novinami britský dokument William, Kate a osm královských svateb, v den svatby pak hraný film William & Kate.

William, Kate a osm královských svateb (William, Kate and 8 Royal Weddings).
Francouzský střihový dokument z roku 2010, scenáristy a režiséra Christiana Bidaulta, se ohlíží za osmi královskými svatbami britského vládnoucího rodu, které se uskutečnily v posledních šedesáti letech: Alžběty II. a prince Phillipa v roce 1947, princezny Margarety a módního fotografa Anthonyho Armstronga Jonese v roce 1960, princezny Anny a kapitána Marka Phillipse v roce 1973, Charlese a Diany v červnu 1981, prince Andrewa a Sarah Ferguson v roce 1986, prince Edwarda a Sophie Rhys-Jones v roce 1999, prince Charlese a Camilly Parker Bowles v roce 2005 a nyní prince Williama
a Kate Middleton.)

William a Kate (William & Kate)
Příběh oblíbeného britského páru, následníka trůnu prince Williama a Kate Middletonové, je často přirovnáván k romantické pohádce, obdobně jako před třiceti lety historka o prosté skromné učitelce mateřské školy Dianě Spencerové, do níž se zamiloval princ. Tentokrát se ale budoucí panovník opravdu zamiloval do krásné dívky, která nepochází ze šlechtického rodu. Pohádkovost příběhu nemůže umocnit nic jiného než svatba. Médii i obyčejnými Brity dlouho očekávaná událost se konečně dočkala pevně stanoveného termínu – je jím 29. duben 2011!


Televizní životopisný film natočil v roce 2011 pro americkou stanici Lifetime známý televizní režisér Mark Rosman podle scénáře Nancey Silvers. Chronologicky zachycuje životy obou protagonistů – od seznámení na skotské Saintandrewské univerzitě až po zásnuby. Krok za krokem budeme sledovat především jejich milostný romantický příběh, společně strávené okamžiky i výkyvy jejich vztahu, který komplikovaly tlaky společnosti a královské rodiny. Kromě toho se však divákům otevřeně předestřou i jejich studijní úspěchy, pracovní zkušenosti a »běžné« problémy páru, ostře sledovaného médii. Hrají: Camilla Luddington (Kate Middleton), Nico Evers-Swindell (princ William), Ben Gross (princ Charles), Justin Hanlon (princ Harry), Serena Scott Thomas (Carole Middleton) a další.

Foto: TV Nova