Když Kaiser a Lábus potkají třetího klauna…

Když se potkají tři klauni, nemusí být vždycky legrace. Zvláště, když na povrch vyplouvají křivdy minulosti. Přesto ale diváci v televizní premiéře snímku Klauni o humorné situace nepřijdou. „I v těch nejtragičtějších chvílích je vlastně všechno směšný a dobrý komik vytěží z těch chmurných chvil to legrační, ten fór,“ právě tak charakterizuje klauna představitel jednoho z hlavních hrdinů filmu herec Oldřich Kaiser.

Klauni__1
Ze zábavných pořadů znají diváci Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse jako fenomenální komickou dvojici. V koprodukčním snímku České televize Klauni však společně se slavným francouzským hercem Didierem Flamandem vytvořili trio. Klauniády Oskara, Maxa a Viktora ještě v době komunistického režimu bývalého Československá představovaly ostrůvky svobody uprostřed nehybné bažiny rezignace. Pak se ale mezi třemi klauny cosi vážného odehrálo a bývalí přátelé se již nedokážou vystát. Osud jim však po mnoha letech dává ještě jednu šanci, jak to naposledy společně roztočit.

Klauni__2
Natáčení tohoto evropského koprodukčního filmu probíhalo kromě České republiky také v Lucembursku a Finsku. Francouz Didier Flamand tak nebyl jediným zahraničním hercem, filmovou manželku Jiřího Lábuse si zahrála i finská hvězda Kati Outinen. A právě výkon Jiřího Lábuse ocenila Česká filmová a televizní akademie cenou Český lev za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

krizovka1-2015
Česká televize snímek z prostředí klaunů a divadelního zákulisí odvysílá v televizní premiéře po skončení přímého přenosu předávání Cen Thálie 2014 v sobotu 28. března na ČT1.

Foto: Česká televize