Karolína, domácí kuchařka: Doma je hezky

Na vytváření útulné atmosféry je protagonistka oblíbené kulinářské show Karolína Kamberská dle svých slov tak trochu fanatik. S příchodem podzimu všude staví svíčky a aranžuje mísy s ovocem. Její muž to trpělivě snáší, zřejmě i proto, že součástí její posedlosti je i libá vůně z kuchyně. Jaká jídla budou vonět tentokrát, uvidí diváci v dalším díle pořadu Karolína, domácí kuchařka již v sobotu 19. listopadu v 17 hodin na Primě.

karolina-domaci-kucharka-6
Terina je původně název nádoby s víkem, do které se dávaly polévka nebo různé masové směsi a paštiky. A těmto lahůdkám se potom také říká terina. Základem teriny podle Karolíny jsou italské tučné sýry – mascarpone a gorgonzola. Dalším chutným jídlem bude špagetová dýně. „Většina lidí ji moc nezná. A to je škoda. Já jsem to jednou zkusila a od té doby ji dělám docela často,“ říká Karolína a dodává: „Dýňové špagety samozřejmě nejsou klasické špagety, je to ale taková vtipná a zajímavá alternativa.“

terina-01
Čevabčiči Karolína milovala už jako dítě. Její maminka jej dělala k letním večeřím – klasicky s cibulí a hořčicí. „To jsem měla moc ráda a bylo vynikající. Já jsem se ale rozhodla pro balkánskou variantu, kde má toto jídlo původ. Připravuji jej s domácím ajvarem, tedy takovou pastou z pečených paprik. Z této verze totiž cítím balkánské slunce,“ vysvětluje Karolína.

citr_pena-01
Ač citrónová pěna vypadá jako typicky letní dezert, Karolína ji má nejraději v zimě. Po těžkém zimním obědě je to podle ní ta správná věc, která osvěží a vrátí zpět energii. „Tato citrónová pěna má zvláštní moc – i ze všedního dne doma udělá svátek,“ říká.

Doma je hezky
• Sýrová terina s ořechy a sušeným ovocem
• Špagetová dýně s omáčkou z hnědých žampiónů
• Balkánské čevabčiči s domácím ajvarem
• Lehká citrónová pěna s medovým ovocem

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty.
Sledujte šestý díl premiérové čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 19. listopadu v 17 hodin na Primě.

Foto: TV Prima