Jste to, co jíte – Z boubelky modelkou

Neuvěřitelnou proměnu uvidí diváci ve třetím dílu oblíbeného pořadu Jste to, co jíte. Paní Marcelu z Ostravy zradil manžel, jediným lékem na její smutek se pro ni stalo jídlo. V průběhu dvou let se projedla do stavu, kdy se o její život začaly bát dcery i její maminka. Naštěstí včas zatáhla za záchrannou brzdu a rozhodla se bojovat. Nakonec pokořila všechny rekordy za celou historii tohoto pořadu. Uvidíte již v pondělí 20. března ve 21.30 na Primě.

JTCJ_3.díl_n

Jedenačtyřicetiletá Marcela Murasová (41) je maminkou dvou dospívajících dcer. Stále se nemůže vzpamatovat ze zrady svého bývalého manžela, i když jsou už dva roky rozvedení. Nevěru jejího muže odhalila starší, 17letá dcera, která tátu s máminou nejlepší kamarádkou přistihla na chalupě. Od té doby se Marcela trápí a smutek zajídá, kila tak šla nahoru a ručička na váze ukazuje 133 kilogramů. Kromě váhy má však Marcela i velké psychické problémy. Lidem už nevěří a ven téměř nechodí. Žije jen pro své dcery a její život ji nezajímá. Starší dcera by chtěla, aby máma už začala žít, sama si s ní ale neumí poradit.JTCJ_3.díl_e
Prodavačka Marcela byla prý vždy štíhlá a atraktivní žena. Bývala také velmi společenská a veselá. To se po rozvodu změnilo. „Máma žije jako důchodkyně. Z práce utíká rovnou domů a zajímá se jen o nás, kočku a psa. Večer kouká na televizi, u toho vypije dva litry kofoly, sní bonboniéru a jde spát. V noci slyším, jak jde zase do lednice. Mám o ni strach!“ říká starší dcera Nikola. Ta se také stala, společně s mladší sestrou a babičkou, největší oporou své maminky v boji s nadváhou.

JTCJ_6686
Zdravotní stav paní Marcely odpovídal zátěži, kterou kila navíc jejímu tělu způsobovala. Více než polovinu jejího těla tvořil tuk, a ani kondice neodpovídala jejímu věku. „Dřív jsem jezdila na kole, ale teď mám takový problém s koleny, že se na něj vůbec neodvážím, a raději sedím doma. Chtěla bych chodit třeba na pilates, ale stydím se v tělocvičně před štíhlými holkami,“ přiznává Marcela. Fitness trenérka Hanka Kynychová jí proto doporučila začít pomalu. K mamince se na každodenní cvičení přidala i mladší dcera.
Po dobu čtyř měsíců, kdy byla paní Marcela pod dohledem všech čtyř odborníků Jste to, co jíte, odvedla velký kus práce zejména s psycholožkou Laurou Janáčkovou. Ta se ji snažila přivést zpět k pozitivním myšlenkám a zejména plánům do budoucna. Z ženy, která se stranila společnosti lidí a utápěla se ve zradě blízkých, se nakonec stala dáma, která k radosti svých nejbližších dokázala zdánlivě nemožné. Po čtyřech měsících vážila o 33 kilo méně!

JTCJ_3.díl_m
Do dnešního dne, osm měsíců od začátku natáčení, zhubla paní Marcela 52 kilogramů a je na váze 81 kilogramů. Historicky je tak nejúspěšnější účastnicí pořadu Jste to, co jíte.

Jste to, co jíte
Rozhodli se zhubnout a od základů změnit svůj život. Po dobu čtyř měsíců budou hrdinové premiérových osm dílů sedmé řady Jste to, co jíte bojovat se svou váhou pod dohledem expertů. Odborník na výživu Petr Havlíček, psycholožka a sexuoložka Laura Janáčková, fitness trenérka Hana Kynychová a lékařka zabývající se celostní medicínou Alice Hauptová jim poradí, jak na to.

promena promena - kila Marcela na konci (5) Marcela na konci (3) Marcela na konci (1) JTCJ_Finale_6549 JTCJ_Finale_6547 JTCJ_Finale_6545 JTCJ_Finale_6533 JTCJ_Finale_6523 JTCJ_Finale_6506 JTCJ_6788 JTCJ_6778 JTCJ_6745 JTCJ_6735 JTCJ_6718 JTCJ_6690 JTCJ_6687 JTCJ_6686 JTCJ_3.díl_m JTCJ_3.díl_l JTCJ_3.díl_k JTCJ_3.díl_j JTCJ_3.díl_i JTCJ_3.díl_h JTCJ_3.díl_f JTCJ_3.díl_e JTCJ_3.díl_d JTCJ_3.díl_c JTCJ_3.díl_b JTCJ_3.díl JTCJ_3.díl_n

Foto: TV Prima