Johnny Depp v roli kokainového krále

Film Kokain vypráví skutečný příběh George Junga – muže, který v sedmdesátých letech vybudoval americký trh s kokainem. Film se suchým humorem zachycuje, jak se syn chudého, ale poctivého stavebního dělníka vyšvihl přes noc ve zbohatlíka kopírujícího životní styl vyšších vrstev. Zabývá se také komplikovaným vztahem otce a dcery.

NL-2018-008.tif
Hlavní roli ztvárnil herec Johnny Depp, který se na svůj velkolepý výkon svědomitě připravoval. Osobně navštívil skutečného George Junga ve vězení, který ve vězení strávil skoro 20 let. Oba dva se setkali ještě v roce 2015, kdy byl George ve svých dvaasedmdesáti letech propuštěn. Setkání se zúčastnila i jeho – dnes již bývalá snoubenka, která Deppa obvinila z domácího násilí – Amber Heard. Necelý rok po zveřejnění filmu, Kristina Sunshine Jung svého otce ve vězení navštívila a navázali tak společný kontakt. Režisér Ted Demme zemřel rok po premiéře filmu, v jeho těle bylo nalezeno velké množství kokainu.

NL-2018-006.tif
Skvělé herecké výkony Johnyho Deppa a Penélope Cruz můžete sledovat v kultovním snímku Kokain již dnes na Nova Cinema ve 21.45 hodin.

Foto: TV Nova