Jiřina Zajíčková: Magnetická žena zná recept na muže!

Již na podzim se na obrazovkách televize Prima rozhoří velký boj v reality show Česko Slovensko má talent. Ještě než začneme fandit novým talentům, přinášíme vám příběhy několika z nich… Už jste někdy viděli tancovat ženu se žehličkou přilepenou k hrudníku? Paní Jiřina v divadelních kolech Česko Slovensko má talent popřela zákon gravitace. Všechno je možné!


Když vstoupila na pódium Mahenova divadla, byla to docela obyčejná »paní«, jakých denně potkáváte na ulici desítky. Jenže pak se divadlem rozezněla píseň Červenám od Ivety Bartošové – a začaly se dít věci! Jiřina nezapomenutelným způsobem tancovala a co víc – při tanci si na hrudník přikládala nejrůznější kovové předměty počínaje mincemi přes příborové nože až po žehličku. A ony tam držely! Paní Jiřina je totiž magnetická žena.
Na svůj talent přišla náhodou. „Jednou jsem viděla v televizi paní, která to uměla. Tehdy jsem tomu ale nevěnovala pozornost. Pak jsem to čistě náhodou zkusila. Fungovalo to!“ popisuje. O její mimořádné schopnosti mnoho lidí neví. Dokonce ani její lékař. „Nikdy jsem s tím u doktora nebyla. Myslím, že je to dar od Boha,“ říká. Nevšední schopnosti podle svých slov zdědila nejspíš po otci: „Tatínek nejenže udržel předměty na hrudi, on uměl najít i vodu v pustině nebo zmagnetizovat ženy,“ vypráví. Jiřina kromě magnetismu oplývá i jinými schopnostmi. Pokud je její soustředění dostatečně vysoké, dokáže být natolik senzitivní, že umí druhému předpovědět úspěch u zkoušky (sama si prý předpověděla úspěch u maturity před dvěma lety) a ve výjimečných případech i smrt.


Písničku Červenám si pro své vystoupení nevybrala náhodou. „Jsem zamilovaná a tahle píseň perfektně ladí s mými pocity,“ vysvětlovala. Přítele prý sice nezmagnetizovala, ale umí s ním komunikovat na dálku, aniž by ho měla v bezprostřední blízkosti. „My spolu nežijeme. Někdy je mi líto, že se ráno nebudí vedle mě, ale jeho život a jeho pocity vidím ve své hlavě jako film. Jednou se k sobě možná nastěhujeme, ale teď mám nějaké finanční nesrovnalosti a nechci, aby mi někdo pomáhal, chci být samostatná,“ dodává.

Foto: TV Prima